Wpis z mikrobloga

Mirki do kardiologa laryngologa i dermatologa mam dopiero terminy za 2 tygodnie. Od pewnego czasu mam pewien kłopot/kłopoty. Strasznie się pocę przez sen, niesamowicie, następny problem to, ze mam ciągły kaszel, znaczy - nie muszę kaszlac, ale jak zakaszlam jest on z płuc, taki jakby mi się coś obrywało. Mam totalny brak apetytu, zaspokaja mnie jedna kanapka dziennie, przy wadze 90kg. Wyskoczyło mi coś na ręce, jakieś Ala blizny i pod paznokciami, jakby brązowawo/przezroczyste pasy. Mój lekarz rodzinny skomentował, ze widocznie ze stresu i przemęczenia. Nie chciał mi przepisać skierowań do specjalistów tylko dal mi jakieś suplementy(w pon zmieniam rodzinnego) zapisałem się prywatnie do specjalistów. Co to może być? Meczy mnie to od dłuższego czasu, ostatnio nasiliły się brak apetytu, i duszność. #lekarze #lekarz #medycyna #choroby #dermatolgia #laryngologia nie proszę o diagnozę tylko o wskazówki na co mam się przebadać co to może być..
  • 15
@tetris795: przed wizytą u lekarza zrób koniecznie morfologię krwi z rozmazem, możesz też sprawdzić hormony tarczycy, lipidogram i transaminazy, oznacz poziom cukru i ewentualnie poziom kreatyniny i GFR. To podstawowy zestaw badań, który pozwoli lekarzowi na wstępne wykluczenie niektórych rozpoznań i przyśpieszy diagnostykę jak przyjdziesz do niego z gotowymi wynikami. I koniecznie zmień rodzinnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tetris795: niestety w każdej grupie zawodowej znajdą się czarne owce, miałeś pecha i trafiłeś na jedną z nich. Do tego co napisałem wyżej zrób jeszcze CRP, żeby sprawdzić, czy nie toczy się jakiś aktywny proces zapalny.
@tetris795: myślę, że na podstawie samych zdjęć i objawów, bez dokładnego wywiadu, badania przedmiotowego oraz wyników badań laboratoryjnych nie można wysuwać wniosków, bo zarówno można coś zbagatelizować, jak i wywołać niepotrzebną panikę.
Uważam, że dobrze by było, gdybyś przed wizytami u specjalistów udał się do nowego lekarza rodzinnego, żeby zbadał Cię dokładnie i zlecił badania (zawsze jakaś kasa zaoszczędzona biorąc pod uwagę to, że do specjalistów idziesz prywatnie) to pozwoli Ci