Wpis z mikrobloga

Chciałem odblokować bootloader na mi6 kupionym na gearbeście. Podczas łączenia urządzenia z kontem - "stan odblokowania mi" wyskakuje błąd 86006. Podobno działa zainstalowanie dev'a ale nie moge tego zrobić ani wybierając paczkę aktualizacyjną w telefonie (system w telefonie i w pliku są inne (tak jest napisane)) ani robiąc MiFlasha, wyskakuje błąd "erase error". MiTool nie działa bo domaga się odblokowanego bootloadera. W recovery nie mam żadnej opcji aktualizacji, mam tylko wymazanie danych i reboot. W ten sposób wpadłem w błędne koło, nie wiem co robić, a chciałem wgrać miui polska. Macie jakieś pomysły jak odblokować bootloader? Warto wspomnieć, że po wielokrotnych próbach telefon działał bez żadnego problemu. Załączam fotę (może mam jakiś syf miui?) i liczę na pomoc :)
#mi6
#xiaomi
#android
#miui
mehhehheh - Chciałem odblokować bootloader na mi6 kupionym na gearbeście. Podczas łąc...

źródło: comment_qmx1P5s7sapKuaTR70mPWBiPZGpIwKkU.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@mehhehheh: PS. jeszcze jedna kwestia - zainstaluj może wpierw dev 7.12.14, bo najnowszy jest na Oreo i nie wiadomo czy się nie rypnie. 7.12.14 spokojnie ci zainstaluje przez updater w telefonie.
  • Odpowiedz
@mehhehheh: musi działać, bo ostatnio już miałem na forum miuipolska kilka takich przypadków - po prostu nie przechodzi najwidoczniej z starszej wersji androida na stable do nowszej na dev, trzeba wpierw zainstalować Androida zgodnego z tym co na stable ;) i 7.12.14 zawsze działała, nawet nie musisz aktualizować dalej.
  • Odpowiedz
@RevCrew: jak jest tak na stable to musisz ściągnąć global developer i zainstalować przez apkę aktualizacje (ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacje systemu -> 3 kropki -> wybierz paczkę aktualizacji)
  • Odpowiedz