Wpis z mikrobloga

@Lecherus: jednak co by nie mówić, to Marks odcisnął swoje piętno na historii ekonomii. I jest uważany za jednego z głównych myślicieli i rewolucjonistów.
Niestety w kilku kluczowych rzeczach się pomylił i niektórzy wzięli sobie do za bardzo do serca co on napisał.
Ale jednak przesłanie było dosyć dobre. Właściciele kapitału stają się coraz bardziej bogaci, a klasa pracownicza na nich zarabia.
Jest to widoczne nawet dzisiaj.
Ilu ludzi #!$%@?
  • Odpowiedz
@cyrulik1: kolego tak działa natura, jak jesteś mądry to się bogacisz jak jesteś głupi to żyjesz w biedzie, obecnie państwo nie pozwala ludziom biednym cierpieć skrajnej biedy i w ten sposób zmniejsza patologię. Umowa o pracę nie ma nic wspólnego z wykorzystywaniem, kiedyś to był wyzysk w postaci niewolnictwa itp.
  • Odpowiedz
@Lecherus: ale ja ci nie mówię czy to jest dobre czy nie, ja ci tylko przedstawiłem główne założenia Marksa i to że znalazłby dzisiaj duży poklask w Polsce po tym co czytam co piszą wykopki, żeby na tych złodziejów milionerów nakładać podatki, a nie na uczciwie pracujących ludzi.
Mi nie musisz tego tłumaczyć
  • Odpowiedz
@Lecherus: ostatnio dużo się interesowałem tematem ekonomii nierówności, z racji profilu moich studiów i jednak empirycznie jest udowodnione, że jeśli wsp Giniego jest wyższy od pewnego określonego pułapu, jest to szkodliwe dla gospodarki, przynajmniej w określonym jej stadium. Oczywiście wsp Giniego bliski zeru jest jeszcze bardziej szkodliwy i pełna równość społeczeństwa to jest katastrofa dla gospodarki, co z resztą widać po byłych krajach komunistycznych
  • Odpowiedz
@cyrulik1: znam problem w UK bo tam było sporo dyskusji na ten temat od wielu dziesięcioleci, generalnie to co robi obecnie polski rząd to na zachodzie standard, czyli takie pomaganie niższym klasom aby nie było patologi wynikającej ze skrajnej biedy, co również wspomaga konsumpcję. Dzięki temu całe społeczeństwo uczestniczy w konsumpcji, oraz obniżone są koszty związane z przestępczością i patologią i generalnie poprawia się dwojako jakość życia w społeczeństwie. Jednak
  • Odpowiedz
  • 2
@CynicznyMarksista a czemu dodałeś tag "bekazprawakow"? Owi narodowcy są lewicowi a teraz gdy wyszło na jaw, że hołdują nazizmowi tym bardziej nie powinno być wątpliwości, że są czystą lewicą.
  • Odpowiedz