Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych którzy teraz byli/zaraz jadą na #erasmus - z jakiego konta walutowego korzystaliście, jakie polecacie? Interesuje mnie euro, bo w nim jest grant i także w € będę operować na miejscu. Dodatkowo; jak to wygląda, gdy chcemy przelać na takie konto hajs ze zwykłego konta w złotówkach?
#bankowosc #finanse #studbaza #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
MBank ma konto z kartą w euro. Koszt to ok. 30 zł rocznie za kartę. Wpłaty z bankomatów i płatności w euro są bez prowizji. Testowałem ostatnio.
  • Odpowiedz
@Sepang: Jeżeli chcesz darmowe bankomaty to T-Mobile Usługi Bankowe. Koszt wydania karty to 10zł, sama karta i konto darmowe, a masz nielimitowane wypłaty z bankomatów na całym świecie. Jeżeli nie to kantor.aliorbank.pl, karta darmowa, ale ograniczona ilość wypłat - pierwsza w miesiącu darmowa, każda kolejna 9zł.
No i protip: bankomat czy terminal za granicą może wykryć polską kartę i zaproponować przewalutowanie na PLN. Nigdy się na to nie zgadzaj, wybieraj obciążenie
  • Odpowiedz
  • 0
@Sepang jak byłem 3 lata temu to korzystałem z walutowego w mbanku. Bankomaty za darmo były, i przez rok wszystko za darmo. Po Erasmusie zlikwidowałem i żadnych kosztów nie ponosiłem
  • Odpowiedz
@MichaelT128: tylko T-mobile ma kilka wad, wydaje mi się że dużych:

Spread: 8,1% (dla CHF spread jest niższy)

Dla płatności bezgotówkowych kartami klientów indywidualnych spread wynosi ok. 15%

Przelew krajowy w walucie przez Internet - 30 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przelew zagraniczny (opłata podstawowa) - również 30 zł

wygląda mi to na zdzierstwo...
  • Odpowiedz