Wpis z mikrobloga

Budowlane Mirki i Mirabelki pytanie do Was.

Klient chce surową betonową ścianę. Problem w tym że ktoś nie spojrzał na zmiany lokatorskie i zrobił mu otwory pod elektrykę. Następnie uzupełniono to mieszanką betonową chcąc ratować sytuację. Niestety klient nie akceptuje takiego wyglądu. Podoba mu się struktura z tymi dziurami po pęcherzykach powietrza.
Jeden specjalista zaczął to szlifować ale klientowi nie o to chodzi. W grę nie wchodzi żadna masa imitująca beton (klient nie chce).

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym teraz zrobić?

Jest kilka takich miejsc jak na zdjęciu.
Skuć to, zaszalować i próbować niedużą szczeliną wcisnąć tam mieszankę betonową używając pręta do zagęszczenia?
Boje się, żeby nie wyszło to samo co jest teraz.

#budownictwo #remontujzwykopem #kiciochpyta #mieszkanie
Memphis2014 - Budowlane Mirki i Mirabelki pytanie do Was.

Klient chce surową betonow...

źródło: comment_ocThjxgkWH8lv5BXyQSrFAvmEpJwQ10F.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Memphis2014: a jakby tak podkuć to trochę i załatać tynkiem ozdobnym? Chyba widziałem gdzieś na jutubie, że można to zrobić na gładko jak po szalunku, kwestia żeby jeszcze w kolor trafić
  • Odpowiedz
Z tego co piszesz to klient nie chce żadnego sensownego rozwiązania, bo wyczuł, że może to wykorzystać do znacznej obniżki ceny. Ceaniaczek.


@kiszczak: chce mieć surowy beton a nie jakieś atrapy, nie dziwię mu się
  • Odpowiedz
  • 0
@jmwaj myślisz że da się uzyskać te otwory po pęcherzykach powietrza?

Już padł pomysł żeby do mieszanki dodać grubsze kruszywo które zanim zwiąże to zdołamy to wydłubać żeby miał te swoje dziurki
  • Odpowiedz
  • 0
@jmwaj ostatnio klient stwierdził że już nawet nie chodzi o ten sam kolor, ale o tą strukturę. Chociaż lepiej zrobić to w zbliżonym kolorze i mieć spokój gdyby przypadkiem mu się odwidziało.
  • Odpowiedz
@Memphis2014: No to już jak nie masa naprawcza, gładź cementowa, farba strukturalna, to już skujcie ta scianę w ch.. jasny, tak tylko żeby pęcherzyki (ja prd..) zostały. Następnie wylejcie ścianę na nowo, koniecznie z pęcherzykami, a te poprzednie opakujciene skórzane etui i wreczcie klientowi. Będzie miał zapas pęcherzyków i będzie mógł używać ich zlaeznie od nastroju jak Pan Kleks piegów.

Karyna tak mnie dzyś w pachwinie piecze, dołóż że tam
  • Odpowiedz
@kiszczak: @KrolWlosowzNosa: klient powiedział że chce surowy beton bez otworów na elektrykę. Panowie fachowcy #!$%@?, brzydko załatali dziury (przecież tę łatę widać z daleka) i wy serio się dziwicie że klientowi to nie pasuje? Serio, to klient jest zły bo panowie nie potrafili zrobić tego za co się im płaci?

I jak w tej budowlance ma być dobrze...
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: no ale to niech ta naprawa będzie na poziomie i bez wyzywania klienta od durnych cwaniaczków, bo to co jest na zdjęciu to nie jest naprawa tylko prowizoryczna łata.
@kiszczak: no ale to teraz problem fachowców żeby to naprawić tak żeby klient był zadowolony, a nie bo panowie popsuli to klient nie dostanie tego czego chciał.
  • Odpowiedz
@kiszczak: nie znam się na budowlance ale podejrzewam że te "wszystkie rozsądne rozwiązania" dają inny efekt niż surowy beton. W zasadzie jeśli to nie jest ściana nośna nie powinno być problemu z wywaleniem ściany i zrobieniem jej od nowa tak jak miała być.
@KrolWlosowzNosa: nie, ja akurat surowego betonu nie lubię, ale jeszcze nie bardziej partolenia roboty i Januszowego wymądrzania się pseudofachowców.
  • Odpowiedz
  • 0
@nacpanazielonka sama naprawa jest dobrze wykonana. Klient początkowo nic nie mówił o tej strukturze (przynajmniej do mnie takie info nie dotarło). Sądziliśmy że jest to kwestia szlifowania żeby to wyrównać. Pewien fachowiec to poszlifował więc wezwaliśmy klienta żeby spojrzał czy mu się podoba. Stwierdził że nie ma tej struktury, więc próbujemy jakoś to teraz naprawić.

Na każdej budowie zdarzają się pomyłki i oczywiście my nie mamy pretensji do klienta że teraz
  • Odpowiedz