Wpis z mikrobloga

Do grafików którzy już długo w tym siedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcę stworzyć nowy branding dla swoich usług graficznych...

Zawsze miałem fanpage... "Projekty graficzne - Imię nazwisko"
I teraz pytanie... Zostawić jak jest, czy lepiej wymyślić nową nazwę typową dla studia graficznego.

Jak klienci na to patrzą?
Wolą gdy obsługiwani są przez tzw "Studio Graficzne" czy przez "Samotnego grafika co siedzi sam i coś tam tworzy w pokoiku"

#grafika #grafikakomputerowa #firma

Jak lepiej

  • Tak jak jest 35.7% (10)
  • Wymyślić nową nazwę 64.3% (18)

Oddanych głosów: 28

  • 5
imho Agencja, Studio, Biuro projektowe itp. zawsze będzie kojarzyć się z wyższą ceną. A klientów można podzielić na 2 grupy; na tych, ktorzy liczą każdą złotówkę i na tych bardziej świadomych(ale mniej licznych) gdzie cena "nie jest najważniejsza"
@Damianowski: Nie znam się, to się wypowiem.

Wszystko zależy od twoich możliwości i tego jak chcesz się pozycjonować. Pozycjonowanie na agencję odcina Ci dostęp do zleceń od innych, większych agencji. Z drugiej strony mali klienci lubią pracę ze studiami graficznymi, bo czują 'kompleksowość' i jednak praca w zespole wydaje się bardziej godna zaufania niż z kimś samym jak palec, choć tu tez nie ma reguły. No i już podświadomie klient wyczuwa,
Projekty graficzne #!$%@? nazwa. #!$%@? gówno projektami za 20 zł.


@loczyn: Z kolei nazywanie siebie (jednej osoby) "agencją" pachnie kupą jaka byłą 10/15 lat temu kiedy to każdy otwierał działalność z dofinansowania i miał na stronie takie frazy jak "każdy projekt jest dla nas bardzo ważny", "klienta traktujemy indywidualnie" oraz oczywiście "zespół składający się z fachowców" --> czyli ja robię wszystko a moja księgowa to rozlicza :)

W jakiejkolwiek działalności artystycznej
@junx: on to glownie zyje z kursow Zbrusha wiec nie musi sie reklamowac ani jako agencja, ani jako projekty graficzne ;)

Co do agencji jako jedna osoba - zgadzam sie.