Wpis z mikrobloga

Mireczki chcę sobie "usmarcić" mieszkanie. Myślę o Xiaomi Smart Home. Zależy mi na "alarmie", czujniku dymu, temperatury, w przyszłości kamerka, część oświetlenia. Wiadomo, że Xiaomi lepsze, ale tak poważnie - to najlepsze rozwiązanie w "rozsądnej cenie", czy można dostać coś ciekawszego? Zależy mi na tym, żeby czujniki były zasilane bateryjnie (nie planuję zmian w instalacji elektrycznej mieszkania). W XSH podoba mi się to, że gateway pełni funkcje alarmu dźwiękowego i lampki nocnej. Do tego mnogość różnych elementów. W innych systemach, przyznaję, kompletnie się jeszcze nie rozeznawałem.
Jak Xiaomi to gdzie kupić, żeby dostać nową wersję (czytałem, że to ma znaczenie)? Jest gdzieś w polskiej dystrybucji dostępne, czy tylko gearbesty wchodzą w grę? Lepiej zestaw, czy pojedyncze elementy (w odniesieniu do pytań o wersję)? Wszystko działa w Polsce?
#xiaomi #smarthome
  • 17
@zagu Smart Home jest fajne, ale ostatnio gateway bywa często offline, pomaga wyciągnięcie z kontaktu i podłączenie jeszcze raz. Wszcześniej podobnæ sytuację miałem z listrwą led od działki.
@zagu: jeśli chodzi o ceny to xiaomi jest bezkonkurencyjne, istnieje sporo różnych rozwiązań opartych na zigbee tak jak xiaomi czy na z-wave (np fibaro) ale wszystkie te czujniki innych producentów są przynajmniej dwa razy droższe. Jeśli Ci się nie śpieszy to możesz polować na promocje czujników i gateway'a i kompletować pojedynczo tak będzie najtaniej. Możesz oczywiście kupić większość tych rzeczy w Polsce ale przepłacisz srogo. Co do wersji gateway'a to ta
@taomao: Dzięki bardzo. Czytam pytania i odpowiedzi pod produktami na gb i Chińczyk gubi się w zeznaniach. Raz pisze, że to v2, drugi raz, że nie tylko logo zmienione. Ech...
@bartek179: Dzięki. Trochę grube jak na moje potrzeby, bo gateway miał być w przejściu. W takim wypadku będzie ryzyko kopania go i wyrywania z gniazdka... Będę szukał. Jeszcze raz dzięki.
@bartek179: Czy wiesz coś o tym czy wersje sensorów Aqara różnią się czymś od wersji "nie aqara"? na przykład sensory otwarcia drzwi i okien - poza kształtem są jakieś różnice? Rozumiem, że obie są kompatybilne z tym samym gatewayem, różnią się kształtem. Czymś jeszcze? Co lepiej wziąć? Wybacz, że Cię zasypuję pytaniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zagu: spoko, polecam się na przyszłość xD
przy okazji wrzucam porównanie cen jakie zapłaciłem z promo gearbest/bangood vs akutalne oferty allegro:

gateway 20$
przycisk 4$
czujnik ruchu 7$
czujnik temperatury wilgotności i ciśnienia 7$
czujnik otwarcia okna 5$
czujnik zalania 10$
magiczna kostka 12$
żarówka yeelight rgbw 9$

razem 74 usd = 251 PLN

allegro:
gateway 250 PLN
przycisk 50 PLN
czujnik ruchu 200
czujnik temperatury wilgotności i ciśnienia 180 PLN