Wpis z mikrobloga

@xDrope: o ile JS się sprawdza do pisania prostych skryptów dla stron www to do pisania stron nie jest zbyt wygodny.

C# to bardzo spoko język, ale dla mnie ciężki do ogarnięcie przez ten cały ekosystem i milion różnych wersji. Do teraz nie wiem czego mam używać do teraz.

Kilka dni temu zacząłem się bawić językiem GO i pomimo że ma trochę inna składnię wydaje się być świetny, chociaż na razie
@xDrope:

Ciężko będzie przejść z JSa na C#?

Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja z C#, ale przejście z języka dynamicznie typowanego na statycznie to jest zawsze duży ból. Musisz się nauczyć korzystać z wzorców projektowych, ogarnąć interfejsy i tak dalej. W skrócie musisz się nauczyć lepiej programować dlatego uważam, że jeśli ktoś chce zostać dobrym programistą to powinien właśnie zacząć od statycznie typowanego i dopiero później przejść na dynamicznie.
@gryzon_c: statyczne typowanie ssie w wielu wypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego flow jest spoko, bo typy możesz uzupełnić po wykonaniu i poprawkach danego elementu - oszczędność czasu. Za takie proste hacki nawet bez korzystania z typowania statycznego dostaje się po łbie, z resztą słusznie, więc nie pamiętam kiedy widziałem takie rzeczy XD. Tak czy inaczej tutaj chodzi o dappsy, więc typowanie statyczne uznaję i doceniam w