Wpis z mikrobloga

Pracuję na automatach tokarskich do obróbki detali od średnicy fi2.0 do fi43.0. Pewnie większość z Was robi albo pojedyńcze detale, albo małe serie. Ale są też takie produkcje, gdzie jedna maszynka potrafi zrobić 5000 detali podczas jednej 8 godzinnej zmiany.
Pracuje ktoś może na podobnych maszynkach?
#cnc
kaczmarejloooo - Pracuję na automatach tokarskich do obróbki detali od średnicy fi2.0...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczmarejloooo: szczerze to sam nie wiem jaka to będzie konkretnie maszyna, bo trochę się zakup opóźnił ze względu że firma właśnie przejęła inną firmę, która dla nas działała jako podwykonawca. No i ogólnie bajzel jest i temat automatu został na razie odsunięty na bok. A tak to działam na Okumie LB3000MY i MB460, technologia i programowanie
  • Odpowiedz
@lordhellboy: A no ja u nas w zakładzie też się zajmuję programowaniem i technologią na tych maszynkach. W sumie 8 obrabiarek ogarniam, a 2 operatorów się nimi zajmuje. Mamy dość fajne, stabilne produkcje, więc całkiem przyjemnie się pracuje. Akurat ten detal na filmiku może iść parę dni bez żadnej korekty albo zmiany narzędzia.
Trochę optymalizacji ten proces przeszedł.

Ale całkiem przyjemniej się pracuje na większych maszynkach, gdzie czas nie ma
  • Odpowiedz
@krysztal1: Tak, u nas wszystkie detale są liczone na wadze.
Nie obsługuję już tych obrabiarek, ale zajmowałem się tym 3 lata przy okazji ucząc się programowania. 4 obrabiarki na jednego operatora są przydzielone.
  • Odpowiedz