Wpis z mikrobloga

@Ramboski: Proces wygląda tak, jak masz konto z BTC na Coinbase, to logujesz się na gdax.com tymi samymi danymi co na coinbase. Tam sprawdzasz adres swojego portfela BTC, idziesz na coinbase i wysyłasz BTC na swój adres z gdax. Jak BTC znajdzie się na gdax (powinno być natychmiastowo) to potem robisz podobnie, tylko z gdax na binance (sprawdzasz swój adres BTC na binance i wysyłasz BTC z gdax na ten adres).
@Ramboski: owszem ja w tym roku. Ale to jest pytanie z poziomu jak się zalogować do komputera.
Konta > BTC > wyślij
Wpisujesz adres, potwierdzasz i tyle. Jedyna filozofia jaka w tym jest to sprawdzenie 5 razy czy na pewno przelewasz kasę na konto BTC na binance. Jak przelejesz na zły adres (innej kryptowaluty) to kasa przepada.
@Ramboski: na coinbase ciężej się handluje, bo nie ustawiasz sobie zlecenia, zakupu/sprzedaży po określonej cenie, mniej walut maja. Ale jeżeli chcesz trzymać BTC przez kilka miesięcy, to faktycznie lepiej to robić na zewnątrz w portfelu, bezpieczniej. Co do czasu przelewu BTC z coinbase na binance, 30 min dzisiaj po południu, ale równie dobrze możesz czekać kilkadziesiąt godzin. Jeżeli chcesz mieć szybko środki na binance to kup i przelej LTC, ETH. Pamiętaj
@Ramboski: tak. Trzymasz u siebie na kompie, ale pamiętaj że to też nie daje 100% bezpieczeństwa. Dysk padnie, wirus, pan haker. Masz pełno poradników na wykopie i w sieci, czy na YouTube jak skonfigurować portfel BTC lub innych walut. I znów sprawdź 5 razy czy dany portfel obsługuje walutę którą przelewasz.
@Ramboski: inwestycja na lata kupić i zapomnieć to tylko w swoim portfelu, z kopiami zapasowymi i na staromodnym papierze. BTC najczęściej polecają electrum. Nie mam opinii bo wszystko mam na giełdach różnych i w altach.
@adamak2k: albo niech uczy się na małej kwocie. Jak straci to się nauczy.