Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@Gostas gładzi się na mokro i ma się nijak do masy cekola którą też niby się gładzi na mokro. Robiłem tym w Polsce i o kant tyłka potłuc. Plaster jest bardzo twardy na koniec. Podczas pracy bardzo plastyczny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sorek ja też wolę robić plaster. Jak się ma wyprawę to nie ma żadnych poprawek co na gładzi jest ciężkie do uzyskania nawet jak masz wyprawę.
  • Odpowiedz
Przecież plaster to to samo co gips?,Tyle że np British Gypsum i inne firmy dodaja do swoich produktów różne ciekawe dodatki ułatwiające rozprowadzanie itp
  • Odpowiedz
@piwniczak: Jest to gładź na bazie gipsu tyle że zachowuje się zupełnie inaczej niż gładź gipsowa polska. Jak plaster zaczyna wiązać i gęstnieć można a nawet trzeba nim pracować i wygładzać. Polska gładź obojętnie czy gipsowa czy nie, zaczyna się na tym etapie "zaciągać" i zwijać na pacy/szpachelce. Pracowałem też gładzią na mokro cekola i jest to kupa jak dla mnie a do plastra nie ma startu. Gips gipsowi nie
  • Odpowiedz
@piwniczak: Taki sam jak robienie gładzi na płytach gipsowo kartonowych. Niweluje się zgrubienia po flizelinie/siatce/papierze na łączeniach płyt tam gdzie nie ma fazy. Nie zawsze też płyty są idealnie położone. Pod bardzo wymagające farby, potrzebna jest jednolita faktura podłoża bo przy ostrym kącie padania światła wychodzą różnice w strukturze farby położonej na gips a na czystą płytę.
  • Odpowiedz