Wpis z mikrobloga

Temat autek zdalnie-sterowanych WLTOYS 12428 vs Feiyue FY-03/JJRC Q39 - różnice techniczne, temat "servo skrętu".
- Servo oryginał plastik z Fy-01/02/03 ma 32mm szerokości
- Servo oryginał plastik z WLtoys 12428 ma 36.2mm szerokości (i oczywiście nie mieści się w miejsce serwa FY, wprost, trzeba co-nieco przerobić)
Eletrycznie są identyczne - takie same silniczki i potencjometry, ta sama wtyczka, ale rozkład pinów jest odwrócony, w sensie w WLtoys silnik jest na pomarańczowym i żółtym, a biały czerwony i czarny to potencjometr - pic rel.
Różnica jest też w osi wyjściowej FY/JJRC 5mm, WLtoys 6mm (trzeba servo zmieniać razem z ramieniem, którego nie dołączają do serva przy zakupie, lub stosować jakieś inne ramię).

Ale różnica jest znaczna w konstrukcji - wltoysowa przekładnia ma o wiele więcej sensu, najbardziej narażone na udar zęby zą wielokrotnie szersze niż w Fy - jedno zdjęcie chyba to wyjaśni. W dodatku - w servie z WLTOYS wyjście osi-wału serva idzie przez tulejkę mosiężną, robiącą za łożysko, w FY nic tam nie ma.

Wniosek - FY/JJRC = zalecana pilna zmiana serva na takie z metalowymi przekładniami, WLTOYS - seryjne plastikowe powinno wytrzymać sporo. W sumie to chyba pierwsza cecha "za klonem WLTOYS" zamiast klonu FY ;)


#modelarstwo #samochodyrc #fy03 #wltoys #feiyue
hrumque - Temat autek zdalnie-sterowanych WLTOYS 12428 vs Feiyue FY-03/JJRC Q39 - róż...

źródło: comment_cY1ri0qfJVNOdydRdaohwnNG140GEhh6.jpg

Pobierz
  • 2
#wltoys #rccar #samochodyrc #modelarstwo

Mirki, chciałem kupić jakieś autko do zabawy z młodym, wpadł mi w oko WLToys model WL 12428 , obejrzałem testy na YT i wychodzi że w tej klasie nie ma konkurencji. Co sądzicie? Czy w cenie do 400 zł kupię coś lepszego? Widzę że dostępność części zapasowych/zamiennych jest bardzo dobra, ma ogranicznik mocy więc młody nie rozwali od razu..Wiadomo, dołóż 3 tysięcy i kup #traxxas od razu ,ale