Wpis z mikrobloga

#agd #budownictwo #dom
Używa ktoś z Was suszarki lub pralko-suszarki? Przymierzam się do zakupu i mam pytania:
1. Czy to prawda, że nowoczesne suszarki to już nie to co 10 lat temu i nie dość, że są energooszczędne to nie niszczą ubrań?
2. Jak spisują się tryby "do szafy" lub "brak prasowania"? Czy to prawda, że po zastosowaniu tych trybów nie trzeba prasować, bo ciężko mi w to uwierzyć?
3. Co z suszeniem wełny, kaszmiru, jedwabiu, bo widziałem takie tryby w suszarkach. Nie niszczą ubrań?
4. Stawianie pralki na suszarce lub na odwrót: to muszą być jakiś kompatybilne modele z jakimiś konstrukcyjnymi punktami podparcia czy kupuje się jakieś adaptery?
5. Czy pralko-suszarki 2w1 dają radę, bo czytałem różne opinie, że lepiej kupować osobno.
  • 8
@resuf: 1. każda trochę niszczy, wystarczy wyjąć filtr i zobaczyć ile zostaje, aczkolwiek na ubraniach nie widać
2. jest ok, aczkolwiek ja nic nie prasuje z zasady xD
3. nie używam
4. można, aczkolwiek ja mam na półce, adaptery też są ale kosztują
@resuf: z tym stawianiem pralki na suszarke i na odwrót to chyba tylko dedykowane przez producentów modele (takie masywniejsze jak amerykańskie), widziałem jak pralka potrafi skakać po łazience, nie miała na sobie suszarki ale nie wyobrażam jej sobie wstawionej w specjalną wnękę z suszarką na górze (coś z profili i gk by #!$%@?ła) jak ktoś ma to może mnie zawołać i powiedzieć co i jak
1. Czy to prawda, że nowoczesne suszarki to już nie to co 10 lat temu i nie dość, że są energooszczędne to nie niszczą ubrań?


co do energooszczędności to sprawdzisz dla danego typu ile czego zużywa. Nie zauważyłem żadnego niszczenia ubrań a suszę wszystko bez wyjątku. Fakt, na filtrze osadzają się drobiny.

2. Jak spisują się tryby "do szafy" lub "brak prasowania"? Czy to prawda, że po zastosowaniu tych trybów nie trzeba
@resuf: na wszystko praktycznie odpowiedział animuss.
Ja tylko dopowiem tyle, że te drobinki na filtrze to jest kurz i inne zabrudzenia, które suszarka wyciąga z ubrań, a które pozostają np. przy suszeniu na sznurku.
Co do suszenia wełny, kaszmiru, jedwabiu to owszem można takie materiały suszyć, suszarki firmy Electrolux oferują taką opcję, wszystkie które posiadają certyfikat Woolmark Blue. Firma Miele ma też programy do suszenia jedwabiu i wełny, ale nie wiem
@animuss:
@jmwaj:
@Evert:
@lau_:
Dzięki Wam Panowie za rzeczowe odpowiedzi. Warto jednak mieć tutaj konto pomimo całego syfu ;)
O dziwo, nie wypowiedziała się żadna Mirabelka. Czy pranie to domena mężczyzn u Was w domach? U mnie tak :)
@animuss: Taki mały odkop, bo nie mogę znaleźć opdowiedzi nigdzie na to pytanie xd Jak używać funkcji redukcja zagnieceń w suszarce najefektywniej, aby faktycznie nie trzeba było potem niczego prasować. Czy jeżeli chcę mieć niepogięte rzeczy to powinnem wrzucać przykładowo same koszulki/bluzy czy mogę mieszać np z bielizną itd?
@KrulCebulion: niezły odkop :> na pewno jeśli zmieszasz dżinsy z tshirtami to skuteczność niepoginania będzie mniejsza. Ogólnie im swobodniej lata tym lepiej się prostuje. Nie wiem jakie wsady robisz, ja około 60%-70% i wszystko wychodzi wyprostowane.