Wpis z mikrobloga

1. Bądź mną
2. Popraw krytyczny błąd na produkcji, jednocześnie psując inną rzecz...
3. Po weekendzie przychodzą inne błędy ze wspomniym wcześniej błędem, który spowodowałeś.
4. Przez pomyłkę wina idzie na kolegę, który już nie pracuje
5. Popraw błąd, który zrobiłeś i dostań pochwałę za szybką reakcję

Profit? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #pracbaza #wygryw
  • 28
@sakfa nic nie zrozumiałem co napisałeś xD
Trochę mnie to martwi, bo studiuje tą dziedzinę, ale mam zerowe doświadczenie zawodowe i nie rozumiem praktycznie żadnego wpisu związanego z praktyką developerską. Jakie ty aplikacje tworzysz, że wrzucasz coś na serwer produkcyjny kilka razy na godzinę? ()
@j4ace: fakt trochę technobełkotu tam wyszło :)

To po kolei:
- projekt to duża aplikacja webowa nad którą pracowało równocześnie z 200 developerów. Łatwo można policzyć że jeżeli każdy z nich chce wydać na produkcję jakąś zmianę powiedzmy raz na 2 dni a dzień roboczy ma 8 godzin to mamy wydanie czegoś na prod średnio co 5 minut. Przy tej skali oznacza to że zanim jedno wydanie się skończy już jest
@sakfa a na jakiej zasadzie działa praca 200 developerów, wysyłanie czegoś na produkcję co 5 minut, tak by nie tworzyło się jakichś kolizji? Co z przestrzenią nazw zmiennych, które ktoś w danym momencie zmodyfikuje itd.? Rozumiem działanie kontroli wersji, ale nie w przypadku tak wielu osób pracujących nad jedną aplikacją webową (akurat pisanie choćby sterownika do grafy przychodzi mi znacznie lepiej), wysyłaniem jej na serwer itp.

I mam jeszcze jedno pytanie związane