Wpis z mikrobloga

#suchodolski
#kononowicz

Kononowicz: Szanowni Państwo, kochani moi. Teraz, teraz na na poważnie ręce pokazuje. Umiem wszystko robić w zawodzie zduna, i w zawodzie kominiarza. Tylko kominiarza potrzebuje człowieka, bo kiedyś łaziłem po, nawet po dachach, teraz już nie, już mam swoje lata. I będę miał człowieka który będzie łazić po dachach i będzie czyścić kominy. Kto chce, żeby piec był czysty, nie dymiał w domu kaflowy, centralne ogrzewanie, bardzo proszę. Ulica Szkolna 17, karteczki wrzucać do skrzynki mojej listowej, w każdej chwili przyjadę, wyczyszczę piec dokładnie, lepiej jak te zduny co są w gazetach. Niedrogo będę brać od czyszczenia, stówka od czyszczenia pieca, plus dochodzi dojazd. No jak dowieziecie mnie sa- samego, to będzie taniej, a jak ja swoim samochodem muszę dojechać...

Major: Od razu baby będziesz czyścił.

Kononowicz: To, yyy, Panie Wojciechu, baby się nie czyści się. Yyy, i…

Major: Ale krocze trzeba zaglądać, na do kroczego.

Kononowicz: Jak trzeba będzie to zaglądnę. Nie musisz uczyć mnie, mam 53 lata. Prędzej zaglądałem do krocza jak ty, Panie Wojciechu.

Major: Na pewno nie, nie wiesz jak cipka nawet pachnie.

Kononowicz: Przekonamy się o tym, Panie Wojciechu.

Major: Proszę...

Kononowicz: I bardzo proszę Państwa, naprawdę. To nie jest żart, to jest moja apelacja. Mam dwa samochody, mogę dojeżdżać, i tak dalej do was. Do, yyy, do czyszczenia, do naprawy pieców, bo znam się na tym, jak kanały idą w piecach, w każdym kanale. Na centralnym ogrzewanie znam się bardzo dobrze, bo mam uprawnienia jako, yyy, pracowałem w PCSie jako palacz, jako yyy, pracowałem jako kierownik nad palaczami byłem, to znam całą budowę centralnego ogrzewania kotłów różnych, wysokoprężnych, niskoprężnych, wodnych i tak dalej. I gazowych znam, tylko muszę pojechać do Urzędu Miejskiego, yyy zapytać się gdzie podstemplować legitymacje, odnowić swoją, i bardzo proszę, zapraszam. Możecie zgłaszać w tym zawodzie, chętnie podejmę się tej pracy, w każdej chwili, i tak dalej. Dziękuję bardzo.
  • 3