Wpis z mikrobloga

  • 1
Mam plan kupić mieszkanie w stanie deweloperskim. W przyszłym tygodniu jadę oglądać pierwsze mieszkanie, stąd mam do Was pytanie - o co pytać i na co zwrócić uwagę? Bo oprócz zobaczenia osiedla, mieszkań i poznania cen nie bardzo wiem na co powinienem zwrócić uwagę jeszcze na etapie poszukiwania.

#nieruchomosci #mieszkanie #finanse
  • 12
  • Odpowiedz
@Domons: media, podłączenie do sieci, inwestycje w pobliżu, miejsca parkingowe, usługi w pobliżu. Jako jedno z miliona rzeczy do ogarnięcia przed podpisaniem umowy
  • Odpowiedz
@Domons: rodzaj (miejskie/gaz itp.) i sposób ogrzewania( grzejniki czy podłogówka).
Zrób sobie research na temat poprzednich prac dewelopera(opinie w internetach, rozpytaj ludzi)
Poproś o wyszczególnienie dokładnego stanu "deweloperskiego", bo to w zależności od dewelopera może mieć bardzo szerokie znaczenie(np.dopłata za rolety itd.)
  • Odpowiedz
@caribbean: w moim przypadku zwolnilo sie mieszkanie obok bloku w ktorym wynajmuje i kupilem. Rozgladalem sie za wtornym ale moim zdaniem dosc drogie ceny - szukalem okolo miesiac i nie bylem niczym zainteresowany.
  • Odpowiedz
@Domons: z takich rzeczy ktore sprawdzilem lub wiedzialem bo wynajmuje od 2 lat w bloku obok mieszkanie:
- czy kase wplacamy na rachunek powierniczy do banku i jaki jest czy otwarty czy zamkniety - to podstawa, poczytaj;
- jak za 5 lat bedzie wygladac okolica (dowiedzialem sie ze powstaje inwestycja);
- sprawdzilem deva (mozna to zrobic nie tylko czytajac komentarze w necie, ale np. wspolpracujac z kancelaria itd);

No i podstawy
  • Odpowiedz
@ptasiek2: @wingsofisrael: @yuio: @Samii: tj media, miejsca w pobliżu itd to wiadomo, ale dzięki za resztę sugestii.

A jak w ogóle wygląda to z ceną (chociaż to jeszcze nie ten etap ale...) jest ona do negocjacji i deweloper jest w stanie zejść z niej czy przeważnie się jej mocno trzymają i nie ma na co liczyć?

@caribbean: wtórny też biorę pod uwagę, ale póki co przeglądam dev,
  • Odpowiedz
@Domons: na pewno łatwiej zejść z ceną przy odbiorze jeżeli są nieprawidłowości. Warto zatrudnić specjalistę z renomą do tej czynności. Na muratorze ładnie to opisali
  • Odpowiedz
@Domons: cena zależy od tego ,czy mają chętnych czy nie. U mnie na samo wyrażenie "negocjacja ceny" przedstawiciel dewelopera prychnęła i stwierdziła krótko: "nie mamy o czym rozmawiać".
Ale znam przypadki gdzie ludzie trochę pourywali z ceny
  • Odpowiedz