Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy.
Posiadam w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe zasilane z sieci miejskiej.
Powierzchnia 75m2, ogrzewanie 6 pętli (2 salon, 1 kuchnia, 1 łazienka, 1 sypialnia, 1 pokój)

Problem polega następująco:
- przy pracującym ogrzewaniu - pompa na max prędkości zawór termostatyczny na mieszaczu prawie na max, woda przepływająca osiąga około 22-24 stopnie i co za tym idzie w mieszkaniu nie mogę osiągnąć więcej niż 21,5 stopnia - podłoga jest miejscami wyczuwalnie lekko ciepła najbardziej w przedpokoju przy pompie oraz w łazience gdzie pętla jest najkrótsza,

- przy wyłączonym ogrzewaniu temperatura na listwie 55-58 stopni - aczkolwiek w moim odczuciu znacznie więcej ponieważ dolna listwa (z napisem powrót) jest na tyle gorąca że nie można jej dłużej przytrzymać ręką niż parę sekund. Skręcenie zaworu termostatycznego na mieszaczu nawet na min nie zmniejsza temperatury rozdzielacza,

- przy pracującym ogrzewaniu ciepła jest dolna belka z siłownikami, górna na której znajdują się rotametry jest zupełnie zimna, kręcenie rotametrami nic nie zmienia, przepływ w okolicach zera. Rotametry pokazują przepływ około 3l/min tylko w momencie zamykania siłowników pętli,

Co może być przyczyną tak niskiej temperatury wody podczas pracy (ogrzewanie chodzi już kilkanaście dni więc w moim odczuciu powinno się już wygrzać) oraz dlaczego gdy pompa staje rozdzielacz tak mocno się grzeje a kręcenie rotametrami nie zmienia w żadnym stopniu ilości przepływającej wody?

#ogrzewanie #dom #remontujzwykopem #remont
przemek_144 - Mirki potrzebuje pomocy.
Posiadam w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe za...

źródło: comment_6QfdFQ7OQptFSmr762Vb26vRrhHhliCc.jpg

Pobierz
  • 9
Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie problemu. Ze zdjęć znalezionych w internetach wychodzi na to że na odwrót jest podłączone zasilanie z powrotem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
U mnie gorąca jest rura z lewej strony a dolna zimna. Na mieszaczu oznaczenia LEWO - C(old) DÓŁ - H(ot) PRAWO - C(old) czyli pokrywałoby się ze zdjęciami ze strony Ferro z podobnym systemem mieszającym.
No nic dzwonię do hydraulika który to montował.
przemek_144 - Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie problemu. Ze zdjęć znalezionych w ...

źródło: comment_nyQJt4ky9fqLmFdKjLEWvF2HfsInez2q.jpg

Pobierz
@rarbana: twoja diagnoza okazała się strzałem w 10, fachowiec zamontował pompę nie w tym kierunku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
dzisiaj ją obrócił, wszystko ruszyło, przepływomierze pokazują przepływy, podłoga się nagrzewa. Moje wątpliwości wzbudza jedynie jeszcze fakt wysokiej temperatury przepływającej. Po obróceniu pompy podczas pracy pokazuje 40 stopni mimo skręcenia zaworu termostatycznego na min. (zakres 25-50st), a po wyłączeniu pompy 55st.
W jaki sposób mogę próbować obniżyć temperaturę
@rarbana: pompa jest już odwrócona, zasilanie wchodzi dokładnie tu gdzie jest H, powrót jest na C i mimo tego że zawór termostatyczny jest skręcony na min czyli teoretycznie 25st to płynie woda 40st.