Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kaba___JK widzę colego, że nie znasz takiego pojęcia jak hierarchia.
najpierw rozwiązuje się pilne problemy i to w ich rozwiązanie należało by zaangażować wszystkie siły i środki, a później można zająć się tymi mniejszymi... problem w tym, że ludzie wolą mieszać się w sprawy swoich sąsiadów niż pomagać ludziom potrzebującym pomocy... to nie jest kwestia religii czy światopoglądu... ostateczna decyzja musi tu być podejmowana przez najbliższą rodzinę, a nie obcych, którym wydaje
  • 0
@Kaba___JK ja nie wymagam od innych przestrzegania moich norm moralnych, ale żeby chociaż przestrzegali swoich własnych zamiast prawić innym kazania. skoro są ludzie, którzy pochylają się nad prawem do życia zarodka, a jest im jednocześnie obojętny los umierających z głodu dzieci to chyba nie świadczy najlepiej o tej grupie ludzi i jej przywiązaniu do wartości moralnych, które podobno wyznają.
  • 0
@Kaba___JK ja nie decyduję o tym czy odłączyć od respiratora sztucznie podtrzymywanego przy życiu członka rodziny jakiegoś "obrońcy życia" i nie chciałbym żeby moralność tych ludzi miała wpływ na członków mojej rodziny... to jest banalne i brutalne za razem...
jeżeli mimo różnic nie nauczymy się żyć obok siebie to się w końcu pozabijamy...
każdy człowiek ma prawo decydować o sobie ale musi też podejmować nirkiedy trudne decyzje odnośnie swoich bliskich i nikt
@kissandfly: Mylisz się, bo pomijasz milion aspektów, które to, o czym piszesz, wyłączają z kręgu wyłącznie problemów prywatnych, a czynią je problemami społecznymi, które wymagają zmiany kultury, co jeszcze ważniejsze - prawa i wielu innych dziedzin życia wspólnego dla wszystkich. Jesteśmy społeczeństwem, a to wszystko to są narzędzia połączone. Rewolucja światopoglądowa wymaga przekonania wielu osób, zawsze tak jest. Ty masz ochotę ten krok przeskoczyć, co wiąże się z życzeniowym myśleniem i
@kissandfly: Zobacz w ogóle jakich prześmiewczych tagów używasz. Jeżeli chodzi o zmiany, które postulujesz, to dla mnie jesteś raczej elementem przeszkadzającym na ich drodze, niż pomagającym ;) Wylewa się z Ciebie frustracja, niewiele więcej.
  • 0
@Kaba___JK tu nie trzeba nic przeskakiwać, wystarczy uszanować prawo innych ludzu do samostanowienia... ty byś chciał utrzymywać obecny stan rzeczy jak najdłużej, bo tak jest wygodnie...