Wpis z mikrobloga

Elo. Wybieram się na wakacje na Majorke w sierpniu i dziś podczas podpisywania umowy dowiedziałem się że od zeszłego roku wprowadzili tam podatek turystyczny.
Tutaj link
Troszku chyba nie kumam, a z tego co kumam to babka w biurze mi źle wyjaśniła. Może ktoś wie jak dokładnie to wygląda?
Z tego z babka mi powiedział to od osoby za dobę jest to 1,5-2 euro plus 10% ceny całkowitej ceny wycieczki ( czyli w moim wypadku dodatkowo około 300 zł) tak to funkcjonuje czy może jakoś inaczej?
#wakacje #majorka #podroze
  • 14
@Yachu: Wlasnie przegladam moje kwity z Majorki (wrzesien ubieglego roku) i reczywscie w hotelu musialem oplacic "impuesto estancias turisticas" - 6,60 EUR za dwa dni za dwie ososby. Ale jechalem prywatnie i noclegi mialem z booking.com.
@Olibass no tylko pytanie o co chodzi z tym 10% ceny. Bo jak na moje to jest np 1,5 € plus 10% od tego 1,5€. A babka w biurze mówiła mi że nie dosyć że zapłacę 7 x 1,5€ to dodatkowo 10% ceny całej wycieczki czyli dodatkowo 300 zł. Więc nie ogarniam tego
@Yachu zazwyczaj podatek turystyczny płaci się na miejscu w recepcji i rzeczywiście jest to opłata dzienna za pokój o wysokości około 1 do 2 euro. To samo wprowadzają w tym roku również w Grecji.
Aczkolwiek ja nie sprzedają TUI więc nie wiem jak to wygląda dokładnie i tego touroperatora.
@Yachu nie mam doświadczenia w TUI, ale mam znajome biuro które ich sprzedaje. Jutro spróbuję podpytać jak będę w pracy. Mam nadzieję że nie zapomnę.
Chociaż dziwna jest ta opłata dodatkowe 10% wycieczki...
@Yachu: A skąd oni niby mają wiedzieć ile ty zapłaciłeś, żeby Ci wyliczyć procent? :D Poza tym, tak na logikę, ten podatek ma też uwzględnić bilet lotniczy, prowizję biura, transfery itd? ;)

Podatek jest uzależniony od jakości hotelu. Tyle i aż tyle. Nie znam Twojego hotelu, ale maksymalnie możesz dostać 4euro/os.

BTW na przyszłość, prowadzę biuro podróży. Było pisać.