Wpis z mikrobloga

narobiłem trochę bałaganu, to wrzucam takie powiedzmy "podsumowanie"

pacjent Xiaomi Redmi Note 3 MTK Hennessy 2015617

może opiszę co i jak w sposób chronologiczny
w zeszłym tygodniu telefon zaczął tracić zasięg. Piszę zaczął, bo zasięg kilka razy i tylko na chwilę powrócił, bo np podochodziły smsy itp. moment powracania zasięgu był mocno losowy, bo raz telefon miałm w kieszeni, a innym razem telefon leżał na biurku. telefon miał dosyć sporo upadków, ale pierwsza utrata zasięgu nastąpiła, gdy telefon leżał i grała z niego muzyka. przy ręcznym wyszukiwaniu sieci telefon wykrywał dostępne sieci, ale z żadną nie mógł się połączyć.
zacząłem swoje naprawy przez wgrywanie różnych softów przez twrp. z marnym skutkiem rzecz jasna.
oddałem telefon do serwisu. dowiedziałem się, że sprawa jest na 100% softwareowa, ale nie podejmą się naprawy, bo jest uwalona partycja EFS i do naprawy jest potrzebny jej orginalny backup, bo wgranie backupu z innego telefonu (nawet tego samego modelu) może doprowadzić do jego całkowitego zablokowania, ze względu na coś, co nosi dla mnie bardzo enigmatyczną nazwę "różnych sum kontrolnych".
więc bezradny wróciłem do domu i zacząłem dalej grzebać na forach i próbowałem robić to, co podpowiedzą mi inni użytkownicy:
1. wgrywanie różnych wariantów miui przez SP Flash Tool
2. przywrócenie imei w *#*#3646633#*#* (chociaż z imei nie miałem żadnego problemu, tj po wpisaniu *#06# imei wyświetlał się prawidłowy)
3. miflash - to w ogóle nic nie wniosło, bo po wybraniu odpowiedniego softa i kliknięciu "flash" przez pół godziny telefon był podłącznony w trybie fastboot, po czym go odłączyłem, zresetowałem i odpaliło się miui wgrane wcześniej przez flashtoola
4. najbardziej obiecujące było znalezienie tego artykułu
[O TEGO](https://www.theandroidsoul.com/fix-empty-imei-corrupted-efs-no-sim-unknown-baseband-wifibluetooth-issues-restoring-twrp-backup/
niestety i tak to nic nie zmieniło. po wpisaniu w ADB "fastboot erase modemst1" wyświetlił mi się komunikat, że dana partycja nie istanieje. taka samo jak w przypadku modemst2

jedyną jeszcze szansę widzę w tym, że ktoś ma taki sam model i udostępni mi swój backup partycji EFS i jakimś cudem to zadziała
#xiaomi #redminote3 #android #androiddev
  • 4