Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #technologie #pcmasterrace #zasilacz #komputery #laptopy

Cześć, mam do was techniczne pytanie.

Popsuł mi sie kabel zasilajacy laptopa o danych

Plug Type :ø5.5 (mm)
Output :
19 V DC, 6.3 A, 120 W ((Quad Core))
Input :
100 -240 V AC, 50/60 Hz universal

Ma 6.3 ampera pod jakies szybkie ladowanie i oryginalne sa straszniee drogie do Asusa.

Na aukcjach i sklepach są tanie ale inne

19V 4,74A 90W 5,5*2,5mm

Czy moge takiego używac? Nie zalezy mi na tym ładowaniu szybkim, ale te 90wat i mniejszy amper nie zepsują mi laptopa?
  • 8
@MerytorycznieNiepoprawny: O czym ty...

Waty wynikają bezpośrednio z równania w tym wypadku 19*6,3=~120 więc są dwa scenariusze...
1) Za niski woltarz i wtedy nic się nie stanie po prostu nie będzie działał...
2) Za niski Amperaż i wtedy będzie działał ale może jak wyżej było napisane nie ogarniać szybkiego ładowania lub też w skrajnym wypadku będzie pozwalał by laptop szybciej się rozładowywał niż ładował ale wszystko wskazuje że tylko szybkie ładowania
@madtrexx: Więc dane te określają parametry zasilacza a ten jest dobrany dla zużycia prądu przed sprzęt a dodatkowo w tym czasie ładowania tak więc jak napisałem wyżej...

Najlepiej było by na miejscu stestować go pod obciażeniem w stylu podpinasz lapka bez baterii do zasilacza i odpalasz programik prime95 z najcięższym ustawieniem a jeśli sypnie bluescreena albo się zatnie czy wyłączy po prostu podziękujesz, tak więc powinien teoretycznie ale ręki uciąć sobie