Wpis z mikrobloga

przyjechałem wczoraj do #holandia zaczynam dzisiaj robote przez adecco w jakims magazynie w Tillburgu. Dali mi stawke 9.50€. Zakwaterowali mnie w 12 osobowym domku z jakimś Hiszpanem w pokoju, który nie ogarnia słowa ani po niemiecku ani po angielsku. W domku ogólnie panuje syf, a do tego w sąsiednim pokoju mieszkają negroidy które straszliwie krzyczą. Za pokój płacę 94€ tygodniowo #pracbaza #emigracja
  • 56
  • Odpowiedz
  • 0
@windows95 podstawa to właśnie ten numer sofi i koniecznie ubezpieczenie. Potem ogarnij jakieś studio aby się usamodzielnić i szukaj najlepiej roboty bezpośrednio bez pośredników.
  • Odpowiedz
@windows95: Ok, zacznijmy od tego że najpierw musisz sobie wyrobić BSN nummer (sofi), dostaniesz go do ręki w urzędzie miasta w którym mieszkasz. Po dostaniu BSN wyrabiasz DigiD, które będzie potrzebny do załatwiania spraw urzędowych przez internet paroma kliknięciami. Kupujesz jakiegoś pre-paida np. Lebara i zakładasz konto w holenderskim banku, holenderski numer telefonu jest potrzebny do otrzymywania przez sms tan-codes, które są potrzebne do robienia przelewów/zakupów przez internet. Ubezpieczenie zdrowotne jest
  • Odpowiedz
  • 0
@ex_it często jest tak że przez agencję jest się tylko na okresie próbnym (tak jak np u mnie 1 rok), a potem biorą na normalną umowę. Natomiast takie roboty masowe jak na hurtowniach to bardzo ciężko dostać się bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@windows95: Polecam mieć konto w ING, mają świetną aplikację mobilną, wszędzie bankomaty i przelewy dochodzą praktycznie natychmiast, ewentualnie możesz też wybrać ABN AMRO, różnica jest tylko taka że mają mniej bankomatów i minimalnie gorsze oprocentowanie.
  • Odpowiedz