Wpis z mikrobloga

#perkusja #muzyka #metal #bebny

Planuję zakup pierwszej perkusji, używanej tak do max. 1000 zł.
Na jakie firmy patrzeć, a na jakie nie?
A brzmienie chciałbym uzyskać jak najbliżej Larsa Ulrisia z Metalliki. #metallica

Z każdej da się uzyskać takie brzmienie? W sumie się nie znam, ale wiem, że jak się stroi to różne można mieć dźwięki. xd

Chodzi mi oczywiście o werbel, bo inne brzmią chyba podobnie(talerze, bębny).

I marzy mi się podwójna stopa, w tej cenie chyba nie znajdę nic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 28
@pshemson: W perkusji w metalu często nad brzmieniem pracuje się w studio. No i to składowa wielu czynników, jak i również wyjątkowego brzmienia danej firmy/drewna/naciągów i masy innych rzeczy. (tak, każdy mikrofon ma swoją charakterystykę) Akurat Lars gra na klonowej Tamie starclassic. W tysiącu się możesz nie zmieścić. ;) Ja polecam Ci poszukać perkusji brzozowej. Mocne brzmienie, niższa cena niż klony i całkiem dobry zakres strojenia. (osoboście używam pearla vb) Z
@pshemson: to bardzo proste. Sprawdzasz model. Jak ktoś nie podał go, jak w ogłoszeniu które podlinkowałes to znaczy, ze sam nie wie co sprzedaje. ;) Zazwyczaj drewno jest opisane w nazwie modelu.
@pshemson Pewnie o tym wiesz, ale do perkusji wystarczy ze kupisz dodatkowy "pedał basowy" czy jak to perkusisci nazywają, nie musisz kupować dodatkowej centrali, tak naprawdę z dwoma centralami jest więcej #!$%@? i często to po prostu ładnie wygląda xd. I jak kolega wyzej wpomnial, brzmienie perkusji na albumie ustala sie w studiu przy miksie, odpowiednio bawiąc się equalizerem, kompresorem i innymi duperelami. Na żywo perkusja brzmi totalnie inaczej.
@lanekrasz: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dobra, a ta perka to jak myślisz dobra jest na początek czy lepiej poszukać jakichś używek?

bo np. w sumie znalazłem używaną tą millenium ale z 800 zł to już lepiej nówkę

a czasem za taką cenę to trafi się zużyta cała..
@pshemson: To się nazywa "fachowo" twin. :D I tak, można to podłączyć do jednego bębna basowego. A co do tej perkusji to taki typowy starter pack. Jeśli nigdy nie grałeś to w sumie może Ci nawet pasować, bo masz komplet od razu. Milenium to niska półka, no ale cena jakość... Ja zaczynałem od gry na szpaderskim i wtedy to były dla mnie dobre gary, więc no... ;) W tej cenie bez
A co do tej perkusji to taki typowy starter pack. Jeśli nigdy nie grałeś to w sumie może Ci nawet pasować, bo masz komplet od razu. Milenium to niska półka, no ale cena jakość.


@czolnowski: chyba, że lepiej poszukać używek?
bo widziałem ostatnio komplet tamy za jakieś ~1.5k, czy sobie dać spokój i kupić tamten millenium?

Przesłuchałem próbek i nie jest najgorzej, jak dla mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡