Wpis z mikrobloga

Pozwolę sobie zawołać wszystkich ludzi z poprzedniego wpisu (najwyżej zczarnolistujcie mnie lub #tagwymyslonynaszybko czy coś):

https://www.wykop.pl/wpis/27967381/interesowalby-kogos-retro-kanal-na-yt-oparty-o-pro/

Soory, że się nie odzywałem przez dłuższy czas ale zbierałem fanty i narzędzia do pomocy przy nagrywaniu. Ten wpis tworzę ponieważ potrzebuję trochę feedbacku z waszej strony, a mianowicie miałbym kilka pytań ale o tym w dalszej części wpisu. Na początek pochwalę się nie pełną bieda kolekcją:

- Mój ostatni nabytek: retro laptop wyżebrany od rodziny, którym się strasznie jaram (jestem zdziwiony jak bardzo responsywny jest windows xp na 256MB ramu i dysku "no to IDE" #pdk). Będzie przeznaczony do starych gierek, które albo ciężko odpalić na współczesnych maszynach albo jest to po prostu nie możliwe. Nie jest DOS-owy bo na razie nie udało mi się takiego tanio znaleźć. W planach mam go wyczyścić, przystosować w miarę do współczesnych standardów i oczywiście uwiecznić to na nagraniu.
- Dostałem od znajomego torbę dżojstików z czego jeden jest widoczny na zdjęciu, także wyczyścić i naprawić.
- Udało mi się kupić oryginalny link cable do gb/gbc/gba jak i flash card do DS-a pozwalający uruchamiać gry z gba (np. homebrew czy romhacki). Oprócz tego powoli schodzą do mnie #chinskiecuda do modernizacji GB i GBA
- Reszta jak na zdjęciu - prawie wszystkie kartridże, które są widoczne wymagają wymiany baterii. Nie ma w tym żadnej filozofii ale też planuję coś nagrać o tym.
- Oprócz tego zapomniałem dorzucić do zdjęcia ale spróbuję skonstruować tanio mini arcade box z ekranem 4,5" omawiając przy tym wszystkie problemy, których z jakiegoś powodu prawie nikt nie porusza w internecie np problem ekranów lcd.
- Za jakiś czas do kolekcji dołączy Amiga A500 chociaż nie wiem czy cokolwiek z niej zrobię oprócz ewentualnego odcinka o czyszczeniu.

Lista pytań:

1) Czy 720p jest dopuszczalne na 2018 rok? Mam problem z kamerą, tzn ogarnąłem, że aparatem jaki mam w domu mogę nagrywać jedynie 720p. Mógłbym nagrywać telefonem w 1080p ale wydaje mi się, że jakość będzie dużo gorsza niż dobrze ustawiony aparat. Na razie niestety budżet mi nie pozwala na zakup bardziej fachowego sprzętu. Myślałem jedynie nad zakupem jakiejś kamery pod usb z 1080p jako że i tak praktycznie będę nagrywał tylko biurko. Widziałem, że dobre kamery na usb nie są aż tak drogie, jednak nie wiem czy to dobry pomysł i ewentualnie czy ktoś mógłby coś polecić?
2) Czy interesowałby by was let's playe w stylu "zagrajmy w" wirgliusza. Szczerze pograłbym sobie w stare gierki robiąc przy okazji materiały. Z gier myślałem żeby wybrać np jakieś romhacki do NESówek. Całość jako proste let'splaye z komentarzem bez kamerki i darcia mordy do mikrofonu (stara dobra szkoła let's playów, a przynajmniej tak mi się wydaje). Ogólnie to jest opcjonalne i jeszcze do przemyślenia bo nie wiem czy się nadaje do takich rzeczy. Materiały o samych romhackach i modach jednak planuję.
3) Zastanawiam się nad formą w jakiej będę to publikował jeszcze. Domyślnie w planach mam coś w rodzaju blog do którego będę dogrywał filmy ale można także zrobić w drugą stronę - video z dopiskami na blogu. Do tego sama forma filmów, wolelibyście coś w stylu:
- Kreatora (niedawno odkryty prze ze mnie kanał) - luźny komentarz nagrywany na żywo,
- de-kompozytora - krótkie, dopracowane materiały z komentarzem w post produkcji
- mario budowlaniec - szybkie cięcia, komentarz w post produkcji, minimum wido - maximum treści
- czy archonika jak coś kleci w swoim sprzęcie - nigdy go nie dogonię jakościowo, materiały z tzw "dużym napracowaniem" ale z drugiej strony jak coś kleci czy lutuje to widać, że ma dwie lewe ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z góry dzięki za odzew. W razie czego pomysł na kanał jeszcze nie umarł. Wciąż nie wiem kiedy jeszcze coś wrzucę, na razie czekam jeszcze na dużą paczkę od #myfriendow do tego muszę sklecić jakieś porządne oświetlenie i studia mnie trochę molestują xD

Pobierz Kryspin013 - Pozwolę sobie zawołać wszystkich ludzi z poprzedniego wpisu (najwyżej zc...
źródło: comment_QQvi6pCIvVM9bjHFKYMvZU7MdUPEZXlM.jpg
  • 26
@Kryspin013 Powiem tak, 720 jest nadal spoko, tym bardziej że tego typu kanałów jest niewiele, tym bardziej na polskim yt. Z let's play jest aktualnie mały problem, ponieważ takie powyżej 30 min i bez montażu będą odpowiadać tylko starszym widzą, ale w sumie młodsi raczej nie będą tego kanału oglądać bo głupie są i się nie znają. Ja osobiście oglądałbym takie lest's play z przyjemnością, i tutaj wychodzę z propozycją. Mianowicie mam
Z let's play jest aktualnie mały problem, ponieważ takie powyżej 30 min i bez montażu będą odpowiadać tylko starszym widzą


@Dragomir123: Wiem, ale celuję w to czego mi brakuje na yt. Nie liczę na niesamowitą popularność, liczę na wytrwałych widzów i rozwój hobby.

Co do propozycji z gierkami to ok, ale nie przyjmuję na razie nic póki nie zacznę. Czułbym się źle z tym, że coś od kogoś wziąłem w ramach
@Kryspin013:

1) Czy 720p jest dopuszczalne na 2018 rok? Mam problem z kamerą, tzn ogarnąłem, że aparatem jaki mam w domu mogę nagrywać jedynie 720p. Mógłbym nagrywać telefonem w 1080p ale wydaje mi się, że jakość będzie dużo gorsza niż dobrze ustawiony aparat.


Jak dla mnie 720p jest OK, byle to było prawdziwe HD. Telefony jednak często niby i nagrywają nawet w 4K, ale obraz jest rozmazany.
Jeżeli mam wybór: 1080p