Wpis z mikrobloga

@support: wiem, bo się tym "kamieniem" bawiłem u kilku osób, a nawet na zlocie knives.pl i jak będziesz miał w ręku chińskie cuda, jak te kamienie czy kamienie od ostrzałka ganzo touch pro ultra(sam taką mam) a weźmiesz do ręki kamienie japońskie, choćby epic edge, albo normalne kamienie od edge pro apex to zobaczysz różnice. już lepiej kupić papiery wodne 1000 /4000 i tym ostrzyć niż takim kamyczkiem
@gdziemojimbuspiatka: Widzę że znasz się na rzeczy. Gdzie można kupić dobry, równy kamień w rozsądnej cenie? Kupiłem kiedyś za kilkanaście złotych kamień w militaria.pl ale nie zwróciłem uwagi że był wygięty. Chyba że jest jakiś fajny patent żeby go wyprostować.
@cruc: ja sprawdzałem ostrze po ostrzeniu pod mikroskopem. :P a jak nie masz mikroskopu to sobie kup takie nakładki optyczne na smarfona. będzie łatwiej.
@icanthelpthat: wyszlifuj. Przyklej papier ścierny do jakiejś płaskiej powierzchni i szlifuj na nim kamień.
Taidea jest prosta i działająca, a jak chcesz coś lepszego to kup sobie wspomniane wyżej epic edge.
w cena/jakość w dalszym ciągu najlepiej sprawują się ostrzałki lidlowskie, które od kilku lat są
@icanthelpthat: jeżeli jesteś pewien, że jest płaska ta tarcza to tak. Wszystko zależy od kamienia. Z czego jest, jak łatwo go szlifować etc. Ja mam swoje kamienie już tak zjechane, że jest spore wklęśnięcie i działają dalej. Nie jest idealnie, ale po zmianie sposobu ostrzenia na "od ostrza" w sensie z włosem nie pod włos. Ostrzy bez problemu.
@gdziemojimbuspiatka: 5 kamieni, etui na kamienie, podstawa żelazna, mechanizm obrotowy, zaczep pojedynczy, dwa zaczepy małe filetowe, kluczyki, no i skrzynia drewniana. Na więcej mnie nie było stać.

Chcę dokupić cienkie kamienie, moduł do ostrzenia nożyczek i miernik odchyleń.

Działa bardzo fajnie, tylko regulacja kąta ostrzenia trochę dziwnie działa (jest to na śrubie, kręcisz i faktycznie się zmienia, potem taki mały "krok w tył", potem znów do przodu, znów krok w tył,