Wpis z mikrobloga

#druk3d #aneta8 Hej, poniżej fotke wrzucam z ostatniego wydruku. Te przerwy w warstwach czego mogą być przyczyną? Złe ustawienia w curze? Filament źle dochodzący do ekstrudera?Luzów raczej nie mam na paskach :-/. PLA 200 stopni, heat bed 60 stopni. Mam czasem wrażenie że w ekstruderze coś mi 'klika' (tzn. słysze takir klikanie i nie wiem czy to dobrze)
Pobierz AngrySkarpeta - #druk3d #aneta8 Hej, poniżej fotke wrzucam z ostatniego wydruku. Te p...
źródło: comment_F2rafFJi6qVfows4DUbu6Q2yyabB0h1F.jpg
  • 12
@AngrySkarpeta też mam to klikanie ale tylko przy białym petg, albo coś z filamentem, albo dysza się zatyka z jakiegoś powodu (za niska lub za wysoka temperatura, może za szybko, lub za wolno(?))
narazie zacząłem drukować w innych kolorach i tylko dokręciłem to pomocnicze kółeczko żeby był lepszy chwyt
@AngrySkarpeta: Też tak mam w swojej, ale nie miałem jeszcze czasu się tym zająć. Wstępnie szukałem informacji w internecie i doszedłem że może to być rozregulowany podajnik filamentu w extruderze (ten dociskacz). Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie xD
@AngrySkarpeta: @Phimosis: to jest problem z ekstrakcją filamentu, tu natomiast możesz mieć wiele czynników:

-zatykanie dyszy
-zbyt mała temperatura
-zbyt duża retrakcja i filament nie nadąża się rozstopić
-zbyt mały docisk filamentu do radełka
@Phimosis Problem rozwiązany przynajmniej częściowo ;-) @amisobad miał racje problem był z ekstruderem - konkretnie taki metalowy szajsik w środku był źle przykręcany (raz że słabo dwa że w złym miejscu trochę- albo się przesunął przez słabe przykręcenie) dodatkowo wyczyściłem go w środku i przełożyłem szpule żeby mniej oporu było przy wciąganiu filamentu i jest lepiej chociaź nie idealnie. Podrzucam foto- pod koniec pare razy znowu ekstruder 'kliknął' stąd u góry parę
Pobierz AngrySkarpeta - @Phimosis Problem rozwiązany przynajmniej częściowo ;-) @amisobad mia...
źródło: comment_QYArukq110Qn4Ke3IJwJPRn0omMggyWZ.jpg