Wpis z mikrobloga

http://allegro.pl/modul-czasowy-ne555-opozniacz-przekaznik-12v-10a-i7076917886.html
Czy ten opóźniacz uda się podłączyć w taki sposób, że po pojawieniu się napięcia na sygnale sterującym, podtrzyma go na wyjściu przez kilka sekund (niezależnie od tego czy na sygnale sterującym będzie wciąż napięcie) i dopiero odłączy? Sygnał sterujący pojawi się na kilka ms (przycisk).
W aukcji jest dziwnie napisane, że wyłączy przekaźnik po kilku sekundach od włączenia zasilania.
#elektronika
Wypok_spoko - http://allegro.pl/modul-czasowy-ne555-opozniacz-przekaznik-12v-10a-i707...

źródło: comment_ptkrMRvN1suu0lkX6wYEiT3Vf0gJjfw8.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gural_z_Bydgoszczu: ja na ne555 robiłem kilka układów, juz lezy w szufladzie od 3 lat xD projekt ne555 jako wlacznik czasowy oświetlenia jak z domu rano wychodze, myk wlacznik dzwonkowy klikam i ne mi przekaźnik na 2 min światło zaświeca ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale jak to mówią szewc bez butów chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@weglowy: ja ne555 uczyłem sie na diodach, a potem regulacja obrotów silnika, sterownik do migaczy żeby w starym aucie chwilowe załączenie dawało 3 mrugnięcia migacza, a ostatni jaki zrobiłem to sterownik do broni taki automat do sterowania zaworami gazu. Dawno nic na nim nie robiłem ale trzeba przyznać układ ma prawie pół wieku i jest nieśmiertelny.
  • Odpowiedz
@Gural_z_Bydgoszczu: Ja pwm też robiłem, spalilem kolo 10 kostek zanim zauwazylem ze dioda zabezpieczajaca ma przebicie i jak zmniejszalem obroty poszła szpilka napiecia na uklad. Nie umie tyle by sie nazywac elektronikiem tylko tyle co się pobawię i jedynie co umie nieco wiecej jak zwykły zjadacz chleba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SiankoOS: @Gural_z_Bydgoszczu: @weglowy: to niestety tak nie działa jak chciałem. Chciałem żeby po wciśnięciu przycisku monostabilnego wentylator włączył się na 10 sekund. Niestety ale w CB jest zawsze napięcie, Pomimo tego że cały układ jest wyłączony, a po włączeniu układu dopiero po ustalonym czasie napięcie przepina się na CK. Chyba że zglupialem I nie wiem jak to podłączyć.
Wypokspoko - @SiankoOS: @Guralz_Bydgoszczu: @weglowy: to niestety tak nie działa jak ...

źródło: comment_epH7YmZDx5QoxO2ypHPQhIPQs3iQ9kvU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: Popatrz na tryb wyzwalacza impulsu w linku co podesłałem wyżej, jak nóżke 2 zewrzesz z masą to poda ci sygnał na pinie 3 zależnie jaki duzy masz kondensator i rezystor, pamiętaj aby pin 3 zabezpieczyc diodą prostowniczą, ew dodać tranzystor by wysterować cewke przekaźnika
  • Odpowiedz