Wpis z mikrobloga

Chciałem rozpocząć zabawę z #kryptowaluty i w związku z tym mam kilka pytań:
1. Gdzie najlepiej rozpocząć? Ostatnio często przewija się nazwa Binance, czy to dobry wybór?
2. Czy dużo tracę chcąc bawić się w krypto bez weryfikacji? Jakoś nie widzi mi się przesyłanie skanów dowodu, rachunków czy umów o pracę.
3. Czy ma sens kupno kryptowalut, których jedna jednostka, sztuka (czy jak to się zwie) kosztuje, powiedzmy, jedną tysięczną dolara? INB4 CHCESZ KUPIĆ COŚ ZA GROSZE I LICZYSZ NA TO, ŻE ZA ROK WZROSNĄ O 25000% - kryptowaluty to ma być zabawa, nie planuję zostać spekulantem walutowym z wykształceniem gimnazjalnym niepełnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Włożę w to jakąś małą sumkę, tak abym nie żałował ewentualnej utraty wszystkiego, nie wiem, może 50$. Mam stałą pracę i ona jest moim głównym źródłem dochodu. Swoją zabawę z krypto traktuję więc jako taką giełdę dla ubogich xD
4. Jak najprościej wypłacić pieniądze z giełdy i jakie trudności napotkam, jeśli będę miał niezweryfikowane konto?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję, że obędzie się bez krypotwalutowej #elektroda w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Poradniki i porady dla mega początkujących mile widziane.
  • 23