Wpis z mikrobloga

Chciałem rozpocząć zabawę z #kryptowaluty i w związku z tym mam kilka pytań:
1. Gdzie najlepiej rozpocząć? Ostatnio często przewija się nazwa Binance, czy to dobry wybór?
2. Czy dużo tracę chcąc bawić się w krypto bez weryfikacji? Jakoś nie widzi mi się przesyłanie skanów dowodu, rachunków czy umów o pracę.
3. Czy ma sens kupno kryptowalut, których jedna jednostka, sztuka (czy jak to się zwie) kosztuje, powiedzmy, jedną tysięczną dolara? INB4 CHCESZ KUPIĆ COŚ ZA GROSZE I LICZYSZ NA TO, ŻE ZA ROK WZROSNĄ O 25000% - kryptowaluty to ma być zabawa, nie planuję zostać spekulantem walutowym z wykształceniem gimnazjalnym niepełnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Włożę w to jakąś małą sumkę, tak abym nie żałował ewentualnej utraty wszystkiego, nie wiem, może 50$. Mam stałą pracę i ona jest moim głównym źródłem dochodu. Swoją zabawę z krypto traktuję więc jako taką giełdę dla ubogich xD
4. Jak najprościej wypłacić pieniądze z giełdy i jakie trudności napotkam, jeśli będę miał niezweryfikowane konto?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję, że obędzie się bez krypotwalutowej #elektroda w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Poradniki i porady dla mega początkujących mile widziane.
  • 23
@e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e:
1.To bardzo dobry wybór z kilku powodów tylko że wczoraj zamknęli rejestracje, dzisiaj dopiero wstałem i nie wiem czy już można się rejestrować
2.Nie tracisz nic jeśli jesteś na binance to jedyne ograniczenie jest takie że możesz wypłacić do 2BTC dziennie
3.Jak dla mnie jest bardzo duży sens jeśli grasz na małych stawkach, łatwiej wbić 100% zysk takiej monecie niż takiej co jest warta 1000$
@turtelian: Czyli dla nowej osoby mniej więcej taki scenariusz?
1. Załóż konto na bitbay, zweryfikuj.
2. Kup bitcoiny za złotówki na bitbay
3. Przelej bitcoiny z bitbay na swój portfel np Electrum, bo na giełdzie się nie trzyma.
4. Masz bitcoiny w kieszeni, załóż konto na binance (jak będzie otwarta rejestracja)
5. Kup na binance za bitcoiny jakieś inne waluty np trx/iota.
6. Jak zyskasz na trx/iota to sprzedaj trx/iota za
moze miec sens a moze nie miec, zapomnialem krysztalowej kuli


@turtelian: Zastanawiam się, bo obecnie na wykopie i nie tylko widzę boom na alternatywne kryptowaluty i pewnie sporo osób pomyślało "Kupię teraz za 5 dolców 10 tysięcy czegoś, a nuż wystrzeli w górę jak szalone i za rok wyjmę 500 dolców" :D

1.binance dobry wybor ale rejestracja zawieszona, i tak potrzebujesz jakiejs krajowej aby kupic podstawowe krypto.


Skoro wszyscy ją polecają,
@damnhard: @e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e: @Wynven:

1. Załóż konto na bitbay***, zweryfikuj.
2. Kup litecoiny* za złotówki na bitbay
3. Masz litecoiny w kieszeni, załóż konto na binance i przelej tam litecoiny(jak będzie otwarta rejestracja)
4. Kup na binance za litecoiny jakieś inne waluty np trx/iota.
5. Przelej trx/iota z binance** na swój portfel np Electrum, bo na giełdzie się nie trzyma.
6. Jak zyskasz na trx/iota to sprzedaj trx/iota za litecoiny.
@sebawo: bitttrex ale tam tez sa jakies jaja, po za tym z polskich bitbay bitmarket. ostatnio popularny jest kucoin.
Sam korzystam z bitbay nie jest zly jak jusz sie zweryfikujesz i nie potrzebujesz suportu to dziala ok.
Binance zrobilem jeden zakup poki co i wszystko dziala jak trzeba tylko intrfejs mega nieintuicyjny
@Wynven ja normalnie skanem dowodu (ale trochu zaluje), co prawda niewyraźnym, prawo jazdy jest chyba najbezpieczniejsze. Ewentualnie dodaj znak
@damnhard: zalezy od :
1.waluty
2.ruchu
3.ustawionego fee
w praktyce lisek szedl mid kilka minut przy standartowym fee, tak samo z litecoinem (a bitcoin jak nie dasz solidnego fee to nawet kilka dni)