Wpis z mikrobloga

@sh2dov przecież woda zimna i ciepła idą do mieszalnika oddzielnie. Nie ma różnicy czy masz oddzielny kran czy mieszalnik ustawisz na zimną. To jest bzdurna zaszłość historyczna, której anglicy się fanatycznie trzymają tylko dlatego bo jest to angielskie. To raczej o to chodziło, że zimna była z sieci, a ciepła z prymitywnego bojlera ze zbiornikem pod sufitem. Z racji dużej różnicy ciśnień ciepła nie chciałaby płynąć albo została wepchnięta do zbiornika
  • Odpowiedz
@sh2dov: syfy w wodzie to może chodzić o legionellę. Nowoczesne kotły mają oczywiście funkcję wygrzewu antylegionellowego, ale kiedyś wystarczyło podgrzać wodę powyżej 60'C. Jeżeli jest tak jak tu piszą, że z ciepłej leci wrzątek (ale czy kiedyś też tak było to nie wiem), to bakterie nie mogły się rozmnażać tak czy siak.
Ale faktycznie trochę pomieszałem, a więc wg mnie:
1. Kiedyś - ciepła instalacja dołożona później (co i tak
  • Odpowiedz
@dkuku: @sh2dov: tak sobie przejrzałem wątek na reddicie i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego w uk montowało się dwa krany xDDDD
Wiadomo za to czemu montuje się współcześnie xD

We just prefer traditional designs. This is because we value our traditional past, when Britain was great.

.

Ludzie przypuszczają, że to miało związek z ówczesnymi przepisami. Ale dlaczego były takie przepisy to już nikt nie wie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz