Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki. Jako wychowany na pierwszej trylogii (na Powrót Jedi pod koniec lat osiemdziesiątych brat mnie wprowadzał tylnymi drzwiami do kina bo byłem za młody) i extended universe (Thrawn ftw :-)) postanowiłem się zapoznać z nowym uniwersum. I teraz tak. Siódmy epizod obejrzałem, do Rouge One podchodziłem trzy razy i się nie udało, Last Jedi mnie jakoś nie ciągnie wiec postanowiłem iść w książki. I teraz pytanie od czego zacząć i jak kontynuować. #starwars
  • 15
@karczochh: @Andrzejek13: Plagueis nie jest już kanonem ale jest to bardzo dobra książka. Ja osobiście polecam z nowego kanonu Tarkina, Więzy Krwi (wyjaśnia nieco sytuacje na początku VII epizodu), Lordowie Sith (pokazuje potęgę Vadera i Sidiousa) i czytam teraz Mrocznego ucznia, o Vosie i Asajj, póki co (10 rozdział?) bardzo mi się podoba
@karczochh: Ogólnie nie ma jakiejś reguły, książki w nowym kanonie nie są jakoś znacząco powiązane, to bez znaczenia w jakiej kolejności będziesz je czytać (tylko książki Wendiga są trylogią). Do tych poleconych przez @przykrasprawa zaproponuję Ci jeszcze "Utracone Gwiazdy". "Lordowie Sithów" mi jakoś słabo podeszły ale nie były złe.
Ogólnie tutaj masz spis wszystkich książek nowego kanonu wydanych w Polsce. Uroboros się #!$%@? i ma problemy z uzyskaniem od Disney'a pozwoleń
@BigBadBat: niestety niewiele poza tym co oficjalnie pisze koleś, który zajmuje się fanpagem Uroborosa. Niby jest już jakaś nowa umowa podpisana, ale i tak się za dużo nie dowiesz, ciągle tylko wspomina o tym, że każdą listę wydawanych książek musi zaakceptować Disney.
Szczerze, to wygląda tak jakby Uroboros miał totalnie wywalone. Jak zapytasz o cokolwiek to tylko zbywają do tagu albo do wpisów i piszą o cierpliwości.
Z tej cierpliwości Thrawna
@Felipe Że będzie tak jak z Ahsoką? Co masz przez to na myśli?

Jak czytało Ci się po angielsku? Chodzi mi o to, czy polskie tłumaczenia są w jakiś sposób spłycone. Mroczny uczeń i Przebudzenie Mocy w wielu miejscach wydawały mi się zbyt proste, dziecinne.
@BigBadBat: Ahsoka w Stanach wyszła chyba jakoś w 2015, do tej pory nie dotarła do naszych księgarni.
Nie mam porównania niestety, ale jak czytałem Mrocznego, to jakoś nie rzuciło mi się w oczy, żeby tłumaczenie było spłycone. Sama książka może wymagała trochę innego języka, bo była na podstawie scenariuszy do The Clone Wars, więc może przez to miałeś takie wrażenie. Nowelizacji do Przebudzenia, nie czytałem w ogóle.
Jeżeli chodzi o samo
@Felipe W sumie to jeszcze powiedz mi, czy interesowałeś się jakkolwiek tymi pozycjami dla dzieci? Okazuje się, że tam też rozwija się uniwersum xD Chociażby Ben przyznaje R2, że pamięta go w Nowej nadziei.
@BigBadBat: Pozwól tylko, że sprostuję, Ahsokę wydano w listopadzie 2016, nie 15, mój błąd.

Chociażby Ben przyznaje R2, że pamięta go w Nowej nadziei.

A o co konkretnie chodzi, bo nie kojarzę jakoś.
Tak ogólnie, to staram się unikać i ewentualnie przejrzeć streszczenie na ossus czy wookie, bo na takie rzeczy jak np ten serial Forces of Destiny, to szkoda czasu, może gdybym miał dzieci to bym wtedy czytał te książeczki
@Felipe W jakiejś tam dziecięcej nowelizacji Nowej nadziei Ben mówi po cichu do R2 (już na pokładzie Sokoła), że "dobrze znów z Tobą latać, przyjacielu". Coś takiego :p

O czym jest Ahsoka mniej więcej? Wojny Klonów obejrzałem całe, oprócz niedokończonych odcinków na starwars.com
@BigBadBat: Czytałem kiedyś nowelizację do ANH, ale już nie pamiętam czy były jakieś dwie wersje, w necie też nie mogę nic znaleźć, wydaje mnie się, że pewnie i tak to nie jest kanoniczne.
Jeżeli się nie boisz spoilerów, to na starwars.pl tutaj fajnie opisali wątki z książki. ;)