Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #krakow ile Was ostatecznie kosztowały #aparatnazeby ? Łącznie z wizytami i wszystkimi niezbędnymi rzeczami jak np. odcisk zębów (czy jak to się zwie), retainerem da się zmieścić do 10k?

Czy retainery trzeba później nosić do końca życia? Są to jakieś wkładki na zęby noszone także dziennie, czy tylko na noc? Widziałem też jakiś drucik od wew. strony zębów, czuć go językiem np. podczas jedzenia?

Wybielanie zębów robi się przed czy po noszeniu aparatów?

#aparatortodontyczny #ortodoncja #dentysta #wybielanie
  • 13
@8345647 Ja mam podwójne retainery. Druciki przyklejone (z czasem się człowiek przyzwyczaja, nie są uciążliwe) i zdejmowane nakładki (zakładane tylko na noc). Długość noszenia określa ortodonta w planie leczenia.
@8345647: Mi ten drucik na samym początku noszenia przeszkadzał bo ciągle dotykałam go językiem, później się przyzwyczajasz i tylko czujesz go jak dotkniesz. Ten plastikowy retainer na górne zęby najpierw miałam nosić cały czas (ściągać do jedzenia), później kilka godzin dziennie a teraz tylko do spania.
@8345647: myślę, że zamyka się to w 10k, ale to też zależy od twojej wady, jednemu po 1,5 ściągną, inny nosi 4 lata. Wybiela się po, przynajmniej mi wybielała po ściągnięciu. Czy retainer do końca życia - jeden rabin powie tak xDDD Ja nosiłam jakiś rok po ściągnięciu, głównie na noc... i gówno, wyrosły mi zęby mądrości i się poprzesuwały, ale i bez tego zęby się przesuwają. Zęby się podobno przesuwają
@8345647: 3600 za dwa łuki + zrobienie zdjęć jakieś 100 zł. Wstawienie tych gumek do zrobienia miejsca na pierścienie - 100zł (troche cebula bo to 1 min roboty). Wizyta 100 zł co miesiąc, jeśli mi zmieniała drut to 150 zł. Raz zapłaciłem 150 zł bez zmiany drutu, ale to dlatego że miałem nowy zamek zakładany. Piaskowanie na początku ok 150 zł. Za tydzień mam ściągany aparat. Za łańcuszek na zęby, retainer,piaskowanie