Wpis z mikrobloga

Myśle żeby kupić sobie Mb pro jakoś za kilka miesięcy. Teraz mam Macbooka 12 z 2015r z tym słabym procesorem. Co myślicie o takiej przesiadce na np podstawowa konfiguracje mbp z 2017r bez touch bara? Jak z ekranem w mbp (duża różnica względem „starszych” mb12?)? Jak daje radę ten i5? Z tego co pamietam ten procesor w Mb12 dawał na początku radę z filmikami 4K na yt, teraz ani nie uciąga 4K na yt ani moich filmików w 4k60fps z iPhone 8. nawet nie zaczyna odtwarzac. Powoli widzę ze zaczyna mulić w sytuacjach kiedy jest trochę bardziej obciążony. Bateria tez już gorzej trzyma. Ile trzyma bateria w tych mbp z 2017? Głośniki? Co moglibyście powiedzieć jeszcze o tych modelach? Bo jeszcze nie wiem czy jakaś używka z touch barem czy nówkę w podstawie #apple #ios #macbookpro #macbook #osx #macos
  • 17
  • Odpowiedz
@quarox: procesor mocniejszy ale największy mocarz to to nie jest, pociągnie wszystko, ale jak potrzebujesz mocy obliczeniowej to tak sobie, głośniki są super, dopłacać do tb13 nie ma sensu, jak zastosowania chcesz mieć podobne co tego mb12 to mbp luźno wszystko zrobi lepiej, bateria w zależności od użycia mi safari z 6-8 godzin przeglądania neta, YouTube z 5 godzin, a pliki tekstowe i 12-15 godzin
  • Odpowiedz
@quarox: Wstrzymaj się, obecne MBP są nieco przestarzałe. Jak Apple wprowadzi Intele 8 generacji to pojawią się też 4 rdzeniowe 13". Filmy 4K też będą lepiej działały na takim sprzęcie.
  • Odpowiedz
@quarox: cena raczej będzie ta sama, w najgorszym wypadku zrezygnują z wersji 128gb co od razu wiąże się z wzrostem ceny jak chciałeś kupić wersje podstawowa, albo rezygnacja z 13 bez tb co tez wiąże się ze wzrostem ceny jak chciałeś podstawę ale możliwe z obniżeniem w wypadku porównania do tb
  • Odpowiedz