Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Siema mirki. Padł mi akumulator w samochodzie. Stoję przed zakupem natomiast wybór jest ogromny. Potrzebuje 90-95ah. Czy firmy typu gigawatt jenox banner magneti są coś warte?? Czy lepiej dołożyć do centry Boscha varty? Podzielcie się swoimi zakupami i opiniami :)
  • 11
jenox, ZAP, autoparts to polskie akumulatory robione w Polsce. Banner jest austriacki więc może być stary w sklepie. Najlepszy aku to taki, który jest najnowszy (mogą leżeć na magazynie) i najcięższy w swojej pojemności. jenox Gold będzie lepszy od centry/exide czy bosha. Centra jest produkowana w Hiszpani. Tylko małę pojemności robią pod Poznaniem.
Przerobiłem Boscha S6 95ah - wytrwał 6lat i tak jeszcze dawał rade ale już bywało słabo z odpaleniem po grzaniu webastem, Centre CB950 95ah przerobiłem... rok czasu i taki sam efekt jak z Boschem poszła na zwrot. Centra przed miała rok produkcji zgodny z rokiem zakupu. Obecnie katuje znowu Boscha S5A 95ah i raczej jest warty swojej ceny.
A Varta i Bosch obecnie w tym przedziale to to samo z tej samej
@hubelot miałem chyba trzy razę centrę, w różnych autach. Zazwyczaj była to centra future. Co prawda wytrzymywały może 4 lata, ale po dwóch latach ich sprawność znacznie spadała.