Wpis z mikrobloga

@animuss: mówisz że w gazowym ustawiasz 180 i masz? Ciekawe. Jest regulacja mocy płomienia zazwyczaj nie temperatura. To jak ma być dobry piekarnik jak nie ma grzania z góry, termoobiegu, grilla itp? To ma nawet najtańszy elektryczny.
@BajerOp: tak, u mnie ustawia sie temperature cyfrowo i czeka, jak dojdzie do tej temperatury to pika - i nastepnie te temperature utrzymuje. Jest opcja "pieczenie" i "grill" chociaz nie testowalem ich.
Wiem ze te PRL-owskie piekraniki gazowe to byla mega porazka, ale te nowoczesne takie złe nie są - nigdy nie narzekałem na swoje dlatego pytam co w nich takiego złęgo jest.
@animuss: sa zle. Widac, że mało używasz. Nie ma nawet podejścia do elektrycznego. Ale jeśli ktoś nie potrzebuje a widać że nie potrzebujesz bo nawet innej opcji nie włączyłeś to nie masz jak narzekać. Jak się nie ścigasz autem to nie potrzeba Ci 600km do sklepu starczy 75. Takie luźne porównanie. Nie atakuje Cię tylko mówię prawdę zwyczajnie.
@animuss: ja na szczęście mam elektryczny. Gazowy to dla mnie coś co nie ma racji bytu. Może jako podgrzewacz do właśnie pizzy czy zapiekanek.

Coś czuję że nie mieszkasz w pl i nawet sam nie wybrałeś tego piekarnika.