Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krakow #depilacja #zdrowie #owlosienie #pytanie
Piszę z anonimowych bo mój problem jest bardzo wstydliwy.
Mianowicie.. mam bardzo owłosione łopatki i od pewnego czasu zaczynam mieć owłosione coraz bardziej plecy (30 lat na karku). Codzienne golenie nie zdaje rezultatu bo człowiek cały pozacinany a i tak włoski widać, zresztą golenie pleców nie jest łatwe.
Znacie może, albo ktoś z was korzystał z depilacji laserowej w Krakowie? Może się na ten temat wypowiedzieć?
Uwierzcie, coś tak ohydnego i nieestetycznego potrafi naprawdę załamać człowieka. Unikam ściągania koszulki nawet podczas seksu z dziewczyną (chowam to przed nią od roku jak jesteśmy razem...). Nawet w największe upały chodzę w koszulce, nawet jak jestem sam w mieszkaniu bo popadłem już w taką paranoję że ktoś mnie zobaczy.
Basen, siłownia, plaża. Idę tylko jak się uprzednio przygotuje tzn. ogolę. Tyle że samo golenie zdaje egzamin na 2-3 dni, później włoski są już bardzo widoczne.
Myślałem zawsze że jakoś to będzie, ale życie z tym jest no #!$%@? po prostu ciężkie. Z drugiej strony koszty depilacji też niskie nie są...
Poradźcie coś :<

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 17
  • Odpowiedz
OP: @kwasnydeszcz: Nie wmówisz mi że kłaki na plecach są atrakcyjne. Moim problemem jest też to że jedną stronę mam owłosioną BARDZO mocno, drugą już dużo dużo mniej i wygląda to paskudnie i komicznie.
Nie wmówisz mi że coś w stylu tego jak na obrazku wygląda spoko.
Czuje się z tym strasznie i nie wiem co robić. O ile jestem w stanie wydać kilka stów, tak jak widzę czasami koszty
AnonimoweMirkoWyznania - OP: @kwasnydeszcz: Nie wmówisz mi że kłaki na plecach są atr...

źródło: comment_jTwTBcMWd8tQRDbL1OqeNY64LDabctqs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja zastanawiałam się nad tą depilacją laserową, ale u mnie niestety nie zadziała ze względu na hormony, także zanim w ogóle się zdecydujesz poszukaj jakiejś naprawdę dobrej kosmetyczki czy lekarza, bo dużo zależy od Twoich hormonów właśnie, a często zdarza się, że robią tą depilację bez wcześniejszych badań czy wywiadu żeby ogarnąć skąd nagle takie owłosienie. Możesz spróbować jeszcze u kosmetyczki wosku, ja jak pójdę to mam spokój na jakieś 2/3
  • Odpowiedz
OP: @kwasnydeszcz: Uwierz, przez lata opracowałem praktykę dobrego maskowania się z tym. Mogę zapytać... ale cholernie się wstydzę. Ukrywam to przez LATA przed różnymi dziewczynami, ludźmi, przed światem.
@maginalia: Właśnie chciałbym spróbować laserowo, ale kompletnie się na tym nie znam.
@xomarysia: Tylko jakie hormony? Moje owłosienie pojawia się już od okresu dojrzewania więc proces trwa lata...

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: kwasnydeszcz}
  • Odpowiedz
Mogę zapytać... ale cholernie się wstydzę.


@AnonimoweMirkoWyznania: czego się wstydzisz? albo ci powie, że jej to nie przeszkadza, wtedy będziesz mógł przestać świrować, albo ci powie, że powinieneś to golić, wtedy pójdziesz na depilację, której i tak chcesz.

poza tym ludzie mają dużo gorsze "defekty" ciała, a i tak są lub czują się atrakcyjni. owłosione plecy to jest nic, serio. a na pewno nie coś co trzeba strzec jak największy sekret
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania skoro od okresu dojrzewania to wydaje mi się, że rzeczywiście może chodzić o hormony. Nie wiem o jakie, to pewnie zależy od płci, aż tak się nie orientowałam, wiem, że i jedyna kosmetyczka i endokrynolog stwierdzili, że laser w moim przypadku jest bez sensu.
  • Odpowiedz
BezwzględnaBaba: Spróbuj depilacji woskiem. Kupisz w sklepie kosmetycznym. Podgrzewasz, smakujesz, przyklejasz plastry, odrywasz. Są tez gotowe plastry woskowe, które rozgrzewasz pocierając w dłoniach, przyklejasz, odrywasz.
Sam możesz to zrobić a efekt na 2 tygodnie.
Poczytaj dokładnie instrukcje.

Zaakceptował: kwasnydeszcz}
  • Odpowiedz
Trzeba pare razy chodzić na zabiegi. Myśle, ze około 5-7 wszystko zależy od tego jak będą odrastać włoski. Czasami mogą to być tylko 3 zabiegi, wiec bardzo różnie. Polecam Beauty Tower, ceny bardzo dobre i profesjonalne podejście.
  • Odpowiedz