Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz Mirabelki znające sie na kudłach-pomocy! Niestety wrocil do mnie przykry lupiez tlusty. Oczywiscie wlosy wypadaja jak powalone, strupy i w ogole tragedia. A wszystko przez to ze musialam kilka dni uzywac szamponu-rypacza z Garniera-Ultra Doux z jakimis cudownymi olejkami (Taaa ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) Zla jestem jak cholera. Moze sa Mirabelki ktore podalyby mi produkty ktorymi odratuje kłaki. Mam poki co jeszcze Jantar pod reka, ale boje sie ze przekombinuje i wlosy bardziej #!$%@?. Z gory dziekuje drogie Mirabelcie. #rozowepaski #wlosy
  • 75
@plusy_ujemne nie chce mi się czytać dyskusji, więc jak coś się powtórzy to nawet lepiej.
Po pierwsze żadnych h&s czy szamponów dziecięcych (mają zasadowe pH). Kup sobie szampon-rypacz typu barwa ziołowa do zmycia wszystkiego co zostało i jakiś łagodny szampon - może być petal fresh albo logona. Po oczyszczeniu skóry głowy nałóż dla złagodzenia glutka lnianego i zostaw. Potem myj już szamponem łagodnym i glutek. Jeśli wolisz aloes to ok, ale zrób
@plusy_ujemne nie rozumiem. Owszem, H&S ma słaby skład, ale jak pomaga to nie wolisz go użyć chociaż po to, żeby skórę doprowadzić do ładu? Ja też mam problemy ze skórą twarzy i jak coś mi nie pomaga to wracam do starych, niekoniecznie dobrych sposobów, żeby ją uspokoić. Czasami można użyć czegoś gorszego składowo, jak pomaga. Nie dajmy się zwariować.
@StaryZdzich: Dziekuje! :) A gdzie dostane Petal Fresh, i jaki jesli juz brac? Co do aloesu-u mnie sie na buzi sprawdzal i uczulenia nie bylo., ale grzebac w aloesie zeby galarete wyciagnac to nie lubie :D Natomiast zainteresowalas mnie tym olejkiem z drzewa herbacianego bo mam taki na stanie tylko ja go mialam ze wzgledu na pazurki :D
@plusy_ujemne petal fresh w lepszych rosskach jest. Tylko ten olejek to sprawdź skład czy czysty, czy jakaś mieszanka. Z aloesu mogę polecić equilibra żel - najlepszy skład z dostępnych bez problemu. Albo glutek z siemienia. Ziarenkami po gotowaniu glutka też można zrobić peeling jak coś
@StaryZdzich: A to sie przejde do Rosska, bo mam dwa w okolicy, no ewentualnie poszukam w centrum miasta :) Ale najpredzej bede robic glutka bo juz od dawna sie zastanawiam i wciaz nie mam czasu go zrobic :D I tak czeka mnie fryzjer i podciecie kudlow, wiec po fryzjerze wezme sie za pielegnacje chociaz minimalna zeby te wlosy jakos wygladaly. Swoja droga, kiedys mylam wlosy takim olejkiem pod prysznic z Isany
@StaryZdzich: Juz wole nie probowac bo mnie rodzice do konca zabija xD Ale rzeczywiscie, zapach nienajlepszy, no i tez baardzo malo wydajny moim zdaniem. Ale raczej go zostawie do mycia pedzli i kupie Petal Fresh z tymi oliwkami i pestkami winogron :D
@plusy_ujemne: ja używam od czasu do czasu, i w trybie "pierwsze mycie tradycyjnym, drugie h&s" i nic nie wieszczy uzależnienia. Czasem miewam przerwę w użyciu h&s kilkanaście tyg.
No, jeszcze jest z apteki Nizoral, jeśli nie chcessz hs
@plusy_ujemne: ja Ci polecam szampon beaver energaizing sculp czy coś takiego, dosyć drogi (30-40 zl), ale bardzo wydajny. Wysatraczy kropla jak 5 zl żeby umyć długie i gęste włosy. Ma dobre ph więc nie szkodzi, a dobrze myje włosy bez efektu siana. Mnie też drogeryjne szampony podrażniają, a ten jest cudowny. Do tego zahamował wypadanie włosów i mam po nim wysyp babyhair. Polecam gorąco, to pierwszy szampon który zrobił u mnie
@nika_blue: Sprawdzilam cene za 50ml-62 zł-japierdziele, malo mnie z butow nie wyrwalo hahaha. Ale dostalam taki odzew od Mirków i Mirabelek ze na razie poprobuje zwalczyc ten lupiez, a potem popatrze za jakims fajnym szamponem, chyba ze Petal Fresh bedzie na tyle fajny to przy nim zostane :D
@plusy_ujemne serio? To niezła cena, ja kupiłam u mnie w drogerii Pigment na promocji, i było jakieś 30 zł. Widzę, że interes życia xD

Po prostu też miałam problemy i z wypadaniem i ze skórą głowy, wydałam kilkaset złotych na wcierki, suplementy i inne badziewia, jakiś czas używałam tylko eco-organicznych kosmetyków i różnych domowych sposobów, ale tylko trochę pomogło. Pani w drogerii zauważyła, że mam cały koszyk specyfików na wypadające włosy i
@nika_blue: No to chyba tez sie bede czaic na jakas fajna promocje, bo jednak moje cebulackie serce nie zniosloby takiego wydatku na szampon, zwlaszcza jesli u mnie by sie nie sprawdzil. Ale zaciekawilas mnie tym jednak, bo niestety zmagan sie z okrutnym wypadaniem klakow i chyba ostatni raz ladne kudly mialam na komunii, a odkad zaczelo sie dorastanie, troche stresu w szkole to jest porazka :/