Wpis z mikrobloga

@Radziox: W PL działa ok. 280 grup wyłudzających VAT - jeśli by przyjąć, że średnio na jedną grupę przypada od 3 do 4 drogich aut (dla tych, co są najwyżej w hierarchii, bo słupy Ferrari nie jeżdżą), to ok. 1000 takich drogich fur w naszym kraju może należeć do VATowców.
  • Odpowiedz
@hornysausage: To info z raportu PWC albo EY, nie pamiętam dokładnie. Czemu jeszcze działają? Bo przestępstwo trzeba udowodnić, a taką grupę nie jest wcale łatwo rozbić - słupów można zamknąć stosunkowo szybko, ale z organizatorami procederu jest więcej zabawy.
  • Odpowiedz
@grafikulus: ostatnio jechalem a4 katowice-krakow i autentycznie co 2 auto ktore mnie mijalo to byly najlepsze nowe bety i audi, naszla mnie wlasnie taka rozmkina skad ludzie maja tyle pieniedzy, przeciez nawet zarabiajac 15k sie takiej fury predko nie dorobisz
  • Odpowiedz
@lolo555 mało kto kupuje takie auta za gotówkę. Płacisz miesięczną ratę i masz. Jak masz 15k to wydać 3k na ratę za auto nie wydaje się jakoś dużo. Tak mi się wydaję. Dodatkowo to jeszcze leasing, żeby generował koszty działalności bezkosztowej.
  • Odpowiedz
@lolo555: wlasciciele malych firm.
@veranoo: dokladnie, ale nadal na ten leasing firma musi miec kase ;)

I sporo dobrych aut ma 5+ lat i jest kupiona za gotowke z zachodu. Nadal to samochody na pelnym wypasie ale juz ponizej 100k za auto.
Nie widac tez ktore sa po powaznych wypadkach i sa dobrze zrobione ;)
  • Odpowiedz