Wpis z mikrobloga

Siema Mirki

Nie wiem, czy widzieliście, ale jakiś czas temu była loteria na #ibuygou w związku z urodzinami sklepu. Do wygrania były różne gówna typu Chinese Gift 1 i 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak mi się trafiło coś innego - wygrałem telefon Xiaomi Redmi 5 ʕʔ Nigdy nic nie wygrałem, więc dzień jak najbardziej udany ()

Cegła przyszła dzisiaj, niestety w kolorze Gold (prosiłem o czarny), ale cóż, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Troszkę się rozczarowałem tym, że dostałem wersję 2GB/16GB, a nie 3GB/32GB jak było mówione ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W związku z tym krótka recenzja, bo telefon dostępny na ibuygou od 20 grudnia, więc rzadko kto go ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Telefon wykonany bardzo ładnie (wizualnie dużo lepszy niż Redmi Note 3 Pro). Ekran 5.7" 18:9 moim zdaniem leży znacznie lepiej w ręce niż 5.5" 16:9. W dodatku wąskie ramki zawsze na plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O samej wydajności ciężko cokolwiek powiedzieć, bo wrzuciłem mu na razie ROM China Stable (nie przepadam za MIUI Polska), a Globala nie znalazłem. Przypuszczam, że będzie chodził jak typowy telefon ze Snapem 450 i Ardeno 506 - czyli całkiem średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia robi zaskakująco ładne, szczególnie te z frontowych kamer - model idealny dla maniaków selfików. Nie będę wrzucał próbek, bo łapy mi się trzęsą jak staremu alkoholikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pudełku standard - biała ładowarka 2A, kabel USB, papiery po chińsku, kluczyk do wyciągania sim + w gratisie gumowe etui.

Telefonu nie planuję używać, więc jeśli jest ktoś chętny go kupić, zapraszam na PW. Gdyby nie było chętnych to będzie rozdajo dla was ( ͡º ͜ʖ͡º)

W komentarzach dodatkowe foty.

#xiaomi
Haseoh - Siema Mirki

Nie wiem, czy widzieliście, ale jakiś czas temu była loteria ...

źródło: comment_AQYmFYThT9hILJ2VdqTiUbpyHMvhy1KX.jpg

Pobierz
  • 13
@Haseoh: przy 2GB ram to raczej 2 apki na dzielonym ekranie lipa? Zgaduję tak, bo raczej 2GB to za mało ramu na jakies duże apki typu mapy+messenger/ chrome+mapy / etc

sądzę, że dzielony ekran będzie działał sensownie dopiero na redmi 5 plus wersji z 4gb ram
@FLAC Nigdy nie używałem dzielonego ekranu, ale myślę, że skoro mój stary telefon z 1GB ramu ogarnął messenger i google maps z aktywną nawigacją, to ten tym bardziej sobie powinien poradzić :)