Wpis z mikrobloga

Chcę kupić filtr powietrza, zapewne Xiaomi Air Purifier 2, mieszkanie 50-60m^2.
Czy ktoś z was ma porównanie/doświadczenia z filtrami innych firm, np. polecane gdzieś na wykopie Sharp FP-F30EUH, Sharp FU-Y30EU?
Jak wygląda żywotność filtra? Niby oficjalnie dla Xiaomi to tylko 4-5 miesięcy, ale ktoś pisał, że w 2 mies. zużyło mu tylko 10%. Natomiast Sharp podaje do 2 lat - trochę nie chce mi się w to wierzyć.
Oraz kwestia wydajności - dla Xiaomi max ok. 300m^3/h lub pomieszczenie 20-40m^2. Wymienione Sharpy z kolei niecałe 200m^3/h, pomieszczenie DO 20m^2. Czy Xiaomi podaje dane z dupy, czy faktycznie jest tak nieźle?

#xiaomi #sharp #oczyszczaczpowietrza #smog #rekuperacja #wentylacja
  • 4
  • Odpowiedz
@grajlord: rok temu stosowałem przez 10 dni oczyszczacz. Dla mnie maszyny są gówno warte. Też miał 3 filtry, jakieś systemy. Faktycznie jak gotowałeś w kuchni czy otworzyłeś okno to po chwili sam zwiększał obroty, bo wyczuł obcy zapach, natomiast nie mogę potwierdzić, że oczyszczał powietrze. Ja tego nie czułem, różowy też nie. Przemyśl sprawę.
  • Odpowiedz
@Jarython: Nie spodziewam się odczuć poprawy w bezpośrednio "odczuwalnej" jakości czy zapachu powietrza, tylko zmniejszyć stężenie pyłów. Jeżeli kupię, to przetestuję sobie pewnie miernikiem PM w różnych pomieszczeniach.
  • Odpowiedz
@grajlord: Mam Daikina. Żywotność filtrów zależy od tego ile pyłów przyjmą. Filtr to taki worek. Jak się zapełni to musisz wymienić. Oczyszczacze z dłuższą żywotnością filtrów mają dokładniejsze filtry wstępne.
  • Odpowiedz