Wpis z mikrobloga

Mircy pytanko. W kwestii sprzętu audio jestem kompletnie zielony, nie wiem co to wzmacniacz, przedwzmacniacz, dac itd., a chciałbym w jakiś sposób połączyć głośniki stereo Edifier R110 i subwoofer Edifier C3X. Nie chcę wydać więcej niż 200zł, a jeszcze lepiej 150. Możecie sobie też darować audiofilskie teksty typu "akceptowalny wzmacniacz to od 1000zł można kupić"
#elektronika #pytanie
#audio
  • 9
@Pedro0712: Edifier C3X to jest zestaw, zakladam, ze chcesz podlaczyc sam subwoofer z tego zestawu do tych glosnikow R110. I bez ich zniszczenia / rozkrecenia tego nie zrobisz. W tych R110 masz juz wzmacniacz, musialbys go calkiem wypiac i podlaczyc 3 glosniki pod jakis wzmacniacz 2:1.
Boze, az mnie boli jak to pisze
@DildoDaggins: Rozumiem, a czy jak podmienię pasywny głośnik na ten subwoofer to mogę coś uszkodzić? I jeszcze mógłbyś mi podlinkować jakiś wzmacniacz 2.1 do max 200zł? Wiem, że sprzęt za takie pieniądze to raczej nie będzie nic porywającego, ale koneserem nie jestem i po prostu chcę mieć trochę więcej niskich tonów
@Pedro0712: Wzmacniacz w R1100 daje tylko 12W na kanał więc wątpię żeby to wystarczyło do wysterowania 45W subwoofera, jeśli by w ogóle grał to bardzo cicho. Na sprzęcie się raczej nie znam więc niestety nic nie mogę polecić. Wyjście ze splitterem w Twoim przypadku wydaje się najrozsądniejsze, po prostu podłączasz i gra, bez grzebania w elektronice i ryzyka uszkodzenia sprzętu