Wpis z mikrobloga

@piotrb: @Lewo: Niejasno się może wypowiedział, ale mówił, że przy robieniu torusa możemy urozmaicić sobie zabawę przekręcając tak kartkę jak przy robieniu wstęgi Mobiusa i ma rację, że wtedy zamiast torusa powstałaby butelka Kleina.
  • Odpowiedz
@kolnay1: ja zrozumiałem tak: przed sklejeniem krawędzi zwijamy ( rozumiem, że skręcamy ).
To by dawało wstęgę.
Żeby wyszła butelka to by chyba musiał skręcić torusa, nie płaską kartkę, bo tak pokazał ( i jakoś jednym końcem torusa przebić się przez ścianę by połączyć się w butelkę ).
Zrozumiałem co chciał przekazać ale to co pokazał to mi się nie kompiluje :P
  • Odpowiedz
47:42

@Lewo: Mówi wyraźnie, że chodzi mu o pewną zmianę dotyczącą procesu robienia torusa i na kartce pokazuje jedynie to co się ma zmienić. Ciężko, żeby pokazał jak zrobić butelkę Kleina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kolnay1: możliwe, ale nie umiem sobie wyobrazić żeby samo skręcenie kartki przed sklejeniem w torus dało butelkę.
Dlatego też nie lubię wykładów na żywo, bo zanim zrozumiem o co komu chodzi ( zwykle na oczywiste rzeczy dla prowadzącego, ja muszę "wpaść" ) to już nie nadążam. A jak nie staram się zrozumieć, tylko słuchać to połowy rzeczy potem nie pamiętam. Dobrze, że robią się popularne wykłady na YT. ( ͡°
  • Odpowiedz
@Lewo: Ciężko sobie to wyobrazić, bo w normalnym świecie jest to niewykonalne, bo butelki Kleina nie da się zanurzyć w R3. Myślę, że też między innymi z tego powodu nie pokazał całego procesu robienia butelki Kleina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to co pisałeś z przebijaniem ścianki to nie tak. To, że tak się przedstawia butelkę Kleina na rysunkach wynika stąd, że inaczej się nie da.
  • Odpowiedz