Wpis z mikrobloga

@ACLeague: Witam, planuję zakup kierownicy i myślę nad Logitech DFGT oraz Logitech G27. I tu mam pytanie do specjalistów w tej dziedzinie :D, która kierownicę bardziej opłaca się kupić? Czy lepiej dopłacić do G27 czy DFGT jest wystarczająca? Jak jest z awaryjnością tych kierownic? Nowych już nie ma, więc trzeba kupić używkę więc jakieś ryzyko zawsze jest, że może być zużyta mocno :/. Mam inną kierownicę, 270st, ale mam zamiar trochę bardziej zaangażować się w simracing i wypadało by mieć chociaż trochę lepszy sprzęt z kątem 900st, dlatego proszę o jakieś opinie, podpowiedzi, wskazówki na co zwracać uwagę przy zakupie DFGT lub G27.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę wszystkim wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia ;)
  • 3
@rev3N: DFGT jest bardzo wytrzymała jeśli się trafi na dobry egzemplarz. Używane takie powinny być, bo moja pomimo dwóch reklamacji teraz jest od trzech lat bezawaryjna. Jednak Force Feedback jest w niej znacznie głośniejszy niż w G27, dodatkowo w G27 dostajesz w komplecie gałkę zmiany biegów. Imo jeśli nie ma DUŻEJ różnicy cenowej to warto dopłacić do G27. Jednak z DFGT też będziesz zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°
@rev3N: Miałem obie DFGT i G27 i jest między nimi przepaść jeśli chodzi o jakość wykonania i radochę z jazdy. Na papierze obie mają 900 stopni i podobne parametry, ale metalowa konstrukcja G27 zostawia plastiki DFGT w tyle. No i w zestawie masz H-shifter i sprzęgło o czym zapewne wiesz, a to daje niesamowitą frajdę podczas jazdy autami z manualną skrzynią. Zdecydowanie doradzam G27, bo po zakupie DFGT szybko zaczniesz myśleć