Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#swieta #bozenarodzenie #programowanie #rodzina

Wczoraj na wigilię pojechałem do dziewczyny, jej rodzice są nawet normalni, lecz cała dalsza rodzina to takie typowe Janusze. Zacząłem pracować w styczniu tamtego roku jako programista. W sierpniu dostałem podwyżkę, zarabiam już dosyć sporo jak na to, że mam dopiero 22 lata i jeszcze nawet nie mam inżyniera. Oczywiście podczas wigilii pojawił się temat pracy i zarobków. Wszystkich interesowało gdzie pracuję, co robię i najważniejsze: TO ILE ZARABIASZ W TYCH KOMPUTERACH? Nie chciałem mówić o swoich zarobkach, lecz przez dobre 20 minut był to jedyny temat, jaki ich interesował. Zdenerwował mnie wujek, który stwierdził, że "to pewnie na darmowym stażu jak Kamilek jest i się nie chce przyznać, młodzi tacy są, że się wstydzą". Spytałem go wtedy, ile on zarabia, a on wielce zadowolony powiedział, że 2200 na rękę. Zaśmiałem pod nosem i odpowiedziałem, że tyle dostaję tygodniowo, co było prawdą, a wywołało w nim ogromną złość. Stwierdził, że mogę sobie pomarzyć o takich pieniądzach, że to nie zarabia się tyle w polsce, to pokazałem mu na telefonie przelew za listopad z premią świąteczną. To było za dużo... Nagle cała rodzinka wielce zdenerwowana, że jak to? Że taki młody a tyle pieniędzy, że pewnie firma rodziców i dostałem posadę bez żadnych umiejętności, że nie powinienem się tym chwalić ile zarabiam, bo u nich w rodzinie to ludzie studia pokończyli a pracy nie mają i pewnie jakieś układy mam z kimś tam, Kamilek aż odszedł od stołu bo zaczęli na niego dojeżdżać, że się niczego nie dorobi. Piękne januszowe święta.
Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ludzie w moim wieku zarabiają jeszcze więcej, dla mnie to jest wystarczająco.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@virtuti_stulejari: To jest tzw myslenie zyczeniowe albo "resentyment". "Ja nie mam/nie mialem to inni tez nie moga". Otoz to nie jest kwestia wiary czy nawet tego, ze sa to wygorowane stawki (bo sa). Programowanie moze byc rozne tak jak i firma. Napewno sa i tacy co maja np 5 brutto. Znam wiele przypadkow gdzie programista zaczynal pierwsza prace od 10 brutto. Pare lat dosw. i tzw senior to ~12-20K brutto
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari przeciez netto b2b to nie jest z netto + VAT mając 15k możesz zapłacić tylko ZUS a resztę mieć dla siebie kupując sobie jakieś sprzęty płacąc leasing itp możesz dostać do ręki 14.5k dlatego ludzie podają netto z faktury
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no ale bez przesady 8800 to może zarabia jakiś senior z 4-5 letnim stażem expa w korpo ale 22 latek zarabiający prawie 10k? nie słyszałem o takim ewenemencie. Imho 4-5k to realna kwota ale w bajeczki OP'a nie uwierze


@virtuti_stulejari: To mało słyszałeś. Jak jest ogarnięty to 8-10k netto w korpo można dostać z rokiem doświadczenia. Sam mam trochę więcej doświadczenia i trochę mniej zarabiam ale nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobrze zrobiles, jak sie janusze nie potrafia z tym pogodzic to niech ich dupsko piecze. Tak samo jak tutaj tych komentujacych. Oczywiscie ze jest to mozliwe, sam mialem taka stawke w tym wieku. I tez bez studiow, ktorych do dzisiaj nie zrobilem i nie zamierzam ich robic, a na pewno nie w kierunku IT. Po technikum zaczalem studiowac, ale jak zobaczylem czego mozna sie tam nauczyc to wolalem poswiecic
  • Odpowiedz
no, programiści akurat mają tymczasowo złote czasy no ale to też się kiedyś skończy (raczej prędzej niż później) więc korzystajcie póki możecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: 10 lat temu, idąc na studia obawiałem się, że już się nie załapię na boom informatyczny.
W zeszłych miesiącach potrzebowali w moim zespole JUNIORA i po kilku tygodniach bezowocnego szukania wzięli gościa po teleinformatyce (co prawda bardzo kumaty gość,
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: #!$%@? od tego, ze wpis to bajt, to kolega rok temu (mial 23 lata) zarabial juz 12k na reke (programista). Takze jak najbardziej jest to mozliwe, jesli pracuje sie zdalnie dla firmy z zagranicy
  • Odpowiedz