Wpis z mikrobloga

@27er:

Niby jest u nas uczony WOS/historia, ale gówno Polscy wiedzą na czym to polega. Demokracja ma juz tysiace lat i baaaardzo mocno się ona zmieniała w czasie. Było z 50 odmian "demokracji".


No to czy to co robi PiS to jest jedna z odmian demokracji czy nie? Serio, pytam bo wydaje mi się że ten system wyczerpuje powoli wszelkie możliwości służenia społeczeństwu. Chociażby wspomniany przez ciebie próg wyborczy który
  • Odpowiedz
No to czy to co robi PiS to jest jedna z odmian demokracji czy nie? Serio, pytam bo wydaje mi się że ten system wyczerpuje powoli wszelkie możliwości służenia społeczeństwu.

@qluch:
Jest demokracją bez zasad, na wzór Putinowski, Turcji czy Białorusi. Czyli łamie się wszelkie zasady, by wprowadzac swoje, nie myśląc o tym, że kiedyś ktoś to może wykorzystać. I albo ktoś jest naiwny w tym myślaniu, albo faktycznie nie bedzie
  • Odpowiedz
Istnieją, tyle tylko, że nie zastąpią ich lepsi, bo to tak nie działa. Ja bym wolał taką reformę, gdzie sprawnośc wynikała by z przepisów, a nie z tego, że zastapią jednych kolesi drugimi.


@27er: Ale ja nie oczekuję tego że PiS zrobi z sądów instytucję taką jaką powinna być. Ja oczekuję że usunie ten kartel sędziowski. A to że nowy się tam rozsiądzie, tych ludzi łatwo jest zidentyfikować. Problem tkwi w
  • Odpowiedz
Ale ja nie oczekuję tego że PiS zrobi z sądów instytucję taką jaką powinna być. Ja oczekuję że usunie ten kartel sędziowski.

@qluch:
Takie #!$%@?, 99% spraw jakie mają ludzie, "kartel" nie ma nic do gadania. Chodzi o to by szybko i sprawnie wydawac wyroki. A ocenę "moralną" sędziów powinno sie zapewaniac bez udziału polityków, tylko co na wzór jak w innych państwach. Czyli w naszych warunkach główny sędzia powiatowy byłby
  • Odpowiedz
@27er:

Takie #!$%@?, 99% spraw jakie mają ludzie, "kartel" nie ma nic do gadania.


dane

Chodzi o to by szybko i sprawnie wydawac wyroki.


no za ZSSR Stalina tak sądy działały.

A ocenę "moralną" sędziów powinno sie zapewaniac bez udziału polityków, tylko co na wzór jak w innych państwach.


Jakich? Ehhh.. kto tu #!$%@??

Czyli w naszych warunkach główny sędzia powiatowy byłby wybierany na kadencję, podobnie prokurator. To oni by się
  • Odpowiedz
dane

@qluch:
Podaj dane o spisku i kartelu. A sam sprawdź sobie dane, ile spraw jest rozpartywanych przez SN a ile w sądach lokalnych.

no za ZSSR Stalina tak sądy działały.

@qluch:
Ale rozumiesz, że to akurat główny zarzut wszystkich w tym PIS, że sądy działają zbyt wolno, że nawet błahe sprawy potrafią sie ciągnąć 2-5 lat, a skomplikowne po 10. I nawet najlepszy wyrok wtedy, jest już o kant
  • Odpowiedz