Wpis z mikrobloga

#ewangelianadzis #katolicyzm #pytanie #4konserwy
Drugi cytat z biblii który jest dość brutalny. Który katolik może go wyjaśnić?

Łk 14 25
25 A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: 26 «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści5 swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.
źródło: comment_qQa8RTfRqxyJWAt9FhtViu5FxmCc4hQE.jpg
  • 16
@Wojtek-bez-portek: prawda leży tam, gdzie leży. Tego nie zmienisz. Możesz tylko tego miejsca szukać lub zignorować szukanie, wierząc w cokolwiek, nie ma znaczenia w co. Ignorancja to ignorancja - np. przyjmowanie nawyków, tradycji lub pierwszej lepszej odpowiedzi za prawdę.
@Wojtek-bez-portek: po pierwsze ten fragment nie mówi, że należy nienawidzić wszystkich. Użyłem słowa hiperbola. Sprawdź sobie w słowniku co to znaczy jak nie miałeś jeszcze na polskim. Po drugie w poprzednim poście twierdziłeś, że nie atakujesz i nie obrażasz tylko chcesz się dowiedzieć czegoś. Szczerość nie jest cechą, którą posiadasz. Bardziej nazwałbym Cię hipokrytą i zwykłym trollem.
@Wojtek-bez-portek Poza tym jaki jest sens wyjaśnienia Ci czegokolwiek jeśli żadnego wyjaśnienia nie przyjmiesz. Twierdzisz, że Boga nie ma, ale nie da się tego udowodnić jesteś, więc skazany na wiarę katolicką i atakujesz ją. Próbujesz udowodnić nam, że Boga nie ma opierając swój dowód na wierzeniach, które według Ciebie nie są prawdziwe.
@lordus2: Wy i to wasze pokrętne tłumaczenie. Więc jak islamiści krzyczą żeby pozabijać liberalną europę, to też używają hiperboli co nie? hehe

Poza tym jaki jest sens wyjaśnienia Ci czegokolwiek jeśli żadnego wyjaśnienia nie przyjmiesz.


Czekam na argumenty, a nie pokrętne tłumaczenie w stylu "Hitler móg nie wiedzieć o holokauście".

Twierdzisz, że Boga nie ma, ale nie da się tego udowodnić jesteś, więc skazany na wiarę katolicką i atakujesz ją.


Zadaje
@Wojtek-bez-portek: to że nazywasz Biblię głupią książką to atak. Tak samo tezą jest że Boga nie ma, a nie brak wiary w Boga. Nie manipuluj. Ludzie od starożytności starają się dowieść istnienia Boga. Poczytaj sobie dowody i zacznij od tego, a nie czepiasz się słów Jezusa. Islamiści twierdza że należy zabijać ludzi i tak robią. Ja jako chrześcijanin głoszę naukę Kościoła i tłumaczę Ci jak te słowa przyjmuje Kościół. Czy Kościół
@lordus2:

to że nazywasz Biblię głupią książką to atak.


Dla mnie biblia to głupia i słaba książka, to wyrażenie opinii. Tak samo ty możesz nazwać twórczość Lema, którego lubię, glupimi książkami. Każdy ma prawo do własnej opinii.

Ludzie od starożytności starają się dowieść istnienia Boga.


No i nie potrafią. Może pora się pogodzić z tym że go nie ma.

Islamiści twierdza że należy zabijać ludzi i tak robią. Ja jako chrześcijanin
@Vigil: Więc czy nie sądzisz że te same metody pomogłyby na cudy i widzenie duszków? Odkąd technika się rozwinęła, każdy ma kamere w telefonie, i wszystko można nagrywać, to objawienia się skończyły, i nikt nie wywołuje już duszków?
swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr


@Wojtek-bez-portek: w dawnych czasach rozumiano takie wymienienie członków rodziny jako figurę stylistyczną/przenośnię "domu rodzinnego". Kiedyś każdy, kto nie należał do rodziny był obcy i jego los był domownikom nieistotny. W tym fragmencie Jezus mówi o nienawiści (o nie przywiązywaniu wagi) do domu rodzinnego. W tej nienawiści chodzi tak naprawdę o przywiązanie do dóbr doczesnych i też do czynności, które nas odciągają