Wpis z mikrobloga

W Polsce ślub cywilny wymaga ceremonii i świadków. Ceremonia może być krótka, ale wymaga jakiegoś formalnego wypowiedzenia słów i inne takie.

Wiecie może czy można wziąć ślub np. za granicą, podpisując tylko jakiś tam papier, bez świadków i żadnych formalnych ceremonii tak, by było to wiążące w Polsce? Tylko przyjść i podpisać.

#slub #pytanie #zwiazki
  • 10
  • Odpowiedz
@spike200: Polski ślub za granicą wiąże się z wizytą w polskim konsulacie i ma taką samą formę co w PL.
ja bym się zastanawiał, czy można pojechać do Vegas i w jaki sposób "nostryfikować" tamtejszy ślub.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Coś tam słyszałem o tym, ale to mi się nie podoba. Generalnie nie chce brać byle jakiego ślubu, tylko nie w takiej formie jak to się robi w polsce. Myk z ambasadą jest ok, podobno nie trzeba mieć świadków (są z samej ambasady).
  • Odpowiedz
@spike200: sama kiedys rozwazalam, w koncu sobie odpuscilismy, bo niestety nie mamy czasu na wyjazd. Są też biura podróży, które organizują śluby za granicą w Europie, wtedy nie musicie nic robić, tylko tam przyjechać (no i zapłacić im za zorganizowanie).
  • Odpowiedz
@PieknaKobieta: Widziałem właśnie, są też poza europą. Podoba mi się też na Kubie, ale znalazłem tylko jedno takie ogłoszenie. Właśnie organizują wszystko, a ty tylko przyjeżdżasz na gotowe, fajna sprawa. Musisz oczywiście robić papierologię w ambasadzie, ale poczytałem w necie i w ambasadach jest lepiej niż w Polsce i nie zmuszają do takich formalnych ceremonii, coś tam pogadają i rach ciach po kłopocie, bez konieczności świadków. W USA jest to
  • Odpowiedz
@spike200: zdaje sie w tajlandia - podpisujesz tylko dokumenty. Niestety jest sporo roboty z dokumentami/tlumaczeniem/wizytami w przerózynch urzedach (dokladnie opisane w necie) ale do zrobienia ;) (potem tlumaczysz papiery na pl i slub z taj nabiera mocy prawnej w PL. )
  • Odpowiedz