Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia jak tanio ludzie wyceniają swoją godność. Często przy stwierdzeniu "praca nie hańbi" ludzie myślą o takich zawodach jak wywózka śmieci czy szambo-nurek.

Ja myślę inaczej. Niektóre zawody hańbią i wcale nie myślę o wyżej wymienionych zawodach.
Tak jak hańbi wciskanie starszym ludziom garnków, tak hańbi praca w TVP.
Niesamowite jest to że oceniając naszą historię patrzymy z góry na szlachte "sprzedali naszą ojczyznę". Tymczasem dzisiaj też to się nie dzieje? Jak inaczej nazwać mordy które widzimy codziennie w TVP? W idealnym świecie ludzie unosili by się honorem, zmieniali prace nawet kosztem niższych zarobków. Ale zatrzymali by godność.

Ale to nie jest idealny świat.

#przemyslenia #tvp #tvpis
  • 1
W idealnym świecie ludzie


@Crux: Tu masz słowo klucz: ludzie. Jeśli ktoś nie ma RiGCz, to jest podludziem. Mierny, ale wierny. Tu nawet nie chodzi o pieniądze, bo władza się zmieni i raz, że wszyscy dzisiejsi propagandziści nie pomieszczą się w TV Trwam i innych telewizjach Republikach, to ci, którzy znajdą tam stołek, dostaną średnią krajową. I zostanie im życie w zamkniętych osiedlach, wyłącznie wśród pislamistów, bo przestaną być zapraszani na