Wpis z mikrobloga

Czołem,

Nabyłem ostatnio G6. Po narzekaniach na forach na jej aparat itd. stwierdzam, że nie jest aż tak fatalnie (szczególnie po przesiadce z Sony), a szeroki kąt jest u mnie w użyciu cały czas praktycznie (szczególnie w pracy).
Mimo to chciałbym porównać aparat do S8 lub S7 w kwestii zdjęć nocnych/wieczornych. Mógłby ktoś wrzucić jakieś zdjęcie z ulicy z oświetleniem z Samsunga S8 lub S7? Jest dużo recenzji, ale to nie są takie zdjęcia codzienne zwykle. Na flickr jest trochę sampli, ale to zwykle jakieś z wakacji, albo znane obiekty. Na samplach nocnych z S7 zdjęcia często są strasznie zażółcone. Poniżej wrzucam zwykłe zdjęcie z ulicy, zrobione G6. Jestem ciekaw porównania (zdjęcie robiłem stockową apką, pracuję nad aplikacją z Pixela, która robi dużo lepsze w nocy). Manualnie podbiłem nieco ISO, więc szumi trochę.
#telefony #android #samsung #lg #lgg6 #s7 #s8 #galaxys8
brylek - Czołem,

Nabyłem ostatnio G6. Po narzekaniach na forach na jej aparat itd....

źródło: comment_h1UAZdJh4P0aLMdpPCvunxljE4AlXcRP.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@dajpandolara: Dzięki, właśnie o to mi chodziło, by po prostu zrobić zdjęcie przez okno i porównać. Wahałem się nad S7 edge, ale rzekłbym, że w G6 może ciut gorzej (grubszy szum), ale poza tym chyba porównywalnie. Natomiast na forach trwa krucjata - kazali mi sprzedać G6 i wziąć S7, bo "niszczy".
  • Odpowiedz
@brylek: krążą plotki, że S7 robią gorsze fotki po aktualizacji do 7.0, ale ile w tym prawdy - nie wiem. Jak dla mnie jest wciąż ok. Nawet S6 robi spoko foty za dnia, a nie jest najnowszy.
  • Odpowiedz
@cysterna: Dzięki za info. Ciężko właśnie porównać w markecie, a pod ręką mam tylko LG. Jak dla mnie przegrywa jedynie głównie ekranem oraz baterią z S7 edge (choć czerń w tym IPS jest najlepszą jaką widziałem poza amoledami)
  • Odpowiedz
@brylek: Jak kupowałem w maju g6 to miałem jeszcze do wyboru S7 edge i s8. To S7 wszyscy odradzali. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pół roku później wszyscy za s7. Co do aparatu się nie wypowiem bo się nie znam i dla mnie wystarcza. Natomiast mam porównanie z s7 edge siostry. I po półrocznej pracy g6 miażdży szybkością działania. I w życiu bym nie wymienił na samsunga.
  • Odpowiedz
  • 1
@brylek no ogólnie to twoje zdjęcie jest całkiem niezle. Myślałem, że jest fatalnie (bo takie opinie się pojawiały) a rzeczywiście jest trochę gorzej niż w s8
  • Odpowiedz
@pw1: To była pierwsza próba z trybem manualnym i za mocno podkręciłem ISO (za jasne jest). Muszę spróbować ustawić mniej wyśrubowane czasy i zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz