Wpis z mikrobloga

@Vincenzo: takie IMVHO
ci którzy radzą sobie na emigracji, poradzili by sobie w Polsce (oczywiście zachowując proporcję zarobków i efektów)
a ci którzy sobie nie radzą w PL, nie poradzą sobie gdzie indziej
  • Odpowiedz
ci którzy radzą sobie na emigracji, poradzili by sobie w Polsce (oczywiście zachowując proporcję zarobków i efektów)

a ci którzy sobie nie radzą w PL, nie poradzą sobie gdzie indziej


@TwojStaryToKorniszon:

Radzę sobie na emigracji a w Polsce sobie
  • Odpowiedz
@Namarin: @TwojStaryToKorniszon: panowie nie rozpętujcie tutaj gównoburzy. W tym wątku prowadzimy dyskusję na poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Różnie bywa, niektórzy sobie radzą tutaj, a niektórzy dopiero po drugiej stronie świata. Przesłanie jest jednak takie, że po co sobie radzić za 3kPLN jak można sobie radzić za 3k€.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon ale po co, skoro robiac to samo na emigracji co robilem w Polsce mam nieporownywalnie lepsze zycie? I w realiach polskich tez dobrze dawalem sobie rade. Wole po prostu miec lepiej.
Bywam w Polsce, fajny kraj ale wole zyc i prowadzic biznes poza nia.
Ale to tylko moja opinia.
  • Odpowiedz
@Vincenzo:

Nie mam zamiaru niczego rozpętywać, chciałem tylko zauważyć pewien paradoks w tej wypowiedzi i to, że jestem doskonałym przykładem tego, że to nie jest prawda.
  • Odpowiedz
@Namarin: jest coś takiego jak wyjątek potwierdzający regułę
jesteś kolejnym żywym przykładem osoby która stwierdza "ja mam i mi działa i musi być dobre" podczas gdy setki opinii fachowców mówią inaczej
z całym szacunkiem - pojedyncze przypadki nawet w badaniach naukowych są traktowane jako błąd statystyczny
poza tym użyłem tam takiego ważnego akronimu IMVHO
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: Srednio to prawda. W UK pracujac na 2 linii wsparcia technicznego (IT) zarobilem w tym roku grubo ponad 55K, w Polsce na takiej samej pozycji zarobil bym 1800-2500zl brutto... gdybym oczywiscie ja dostal bo rynek jest pelen bezrobotnych absolwentow informatyki, a ja nie mialem ani doswiadczenia, ani wyksztalcenia.

  • Odpowiedz
@vilajnen: Teraz to nawet nie chciało by mi się próbować, bo wiem jak jest w Polsce. Wiem że niewiele się zmieniło na lepsze i pod względem mentalności pracodawców i pod względem nastawienia ludzi do ludzi.
  • Odpowiedz